19. Charytatywny Bal Politechniki: Tym razem w wersji online

Ponad 150 osób weźmie udział w Charytatywnym Balu Politechniki Wrocławskiej, który jak co roku zaplanowano na ostatnią sobotę karnawału – w tym roku 13 lutego. Ze względu na koronawirusa wydarzenie odbędzie się w trybie online.

  • Bale Politechniki Wrocławskiej organizowano zwykle w auli w gmachu głównym uczelni, fot. archiwum PWr

    Bale Politechniki Wrocławskiej organizowano zwykle w auli w gmachu głównym uczelni, fot. archiwum PWr


Udział w uroczystym wieczorze potwierdziło ponad 150 osób. Jak co roku władze uczelni na bal zaprosiły profesorów, przedstawicieli biznesu i samorządu lokalnego.

Zwykle zabawa organizowane było w auli Politechniki w gmachu głównym. Jednak z powodu zagrożenia zakażeniem koronawirusem, uczestnicy balu wydarzenia z auli będą obserwować w swoich domach.

Kulminacyjnym punktem wieczoru będzie licytacja przedmiotów podarowanych m.in. przez projektanta Oskara Zięte, Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia, Cezarego Przybylskiego, marszałka województwa dolnośląskiego, i Jarosława Obremskiego, wojewodę dolnośląskiego. Podczas aukcji będzie także szansa na zdobycie grafiki autorstwa prof. Przemysława Tyszkiewicza, rzeźby Tomasza Urbanowicza oraz prac plastycznych studentów

Dochód z aukcji przeznaczony jest na stypendia dla studentów z niepełnosprawnościami. Od 2006 roku na ten cel zebrano ponad 1,3 mln złotych.

PWr/wZgłoś uwagę