Dołącz do międzynarodowego projektu artystycznego

„Ponad granicami” to polsko-irański projekt filmowy, artystyczny i teatralny adresowany do młodych mieszkańców Wrocławia i Teheranu. Właśnie trwa rekrutacja do kolejnych faz projektu. Do 10 marca przyjmowane są zgłoszenia uczestników – młodzieży z wrocławskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, kreatywnych i zainteresowanych kulturą. Udział w projekcie jest bezpłatny, a program bardzo atrakcyjny. 


Dotychczas uczestnicy (zarówno we Wrocławiu, jak i Teheranie) oglądali filmy z własnego kraju i spośród 10 wybrali pięć, które obejrzą rówieśnicy z kraju partnerskiego.

Od marca zaczną się we Wrocławiu projekcje 5 filmów irańskich, trzy z nich będzie można zobaczyć w Polsce po raz pierwszy. To nie tylko seanse, ale również dyskusje, a dzięki prelekcjom poprzedzającym każdy seans, możliwość bliższego poznania dalekiej kultury. Co ważne, udział w tej fazie projektu jest niezbędny, by uczestniczyć w kolejnych. 

Festiwal Filmów Irańskich „Ponad Granicami”

Festiwal Filmów Irańskich „Ponad Granicami”

Wydarzenie kinowe / Dla wszystkich / ESK / Film
Termin od 10 czerwca 2016 do 12 czerwca 2016

Miejsce Kino Nowe Horyzonty

Zobacz

Kolejne odsłony projektu to: warsztaty artystyczne, festiwal filmów irańskich i prezentacja spektakli teatralnych.

Młodzi wrocławianie wezmą udział w warsztatach prowadzonych przez artystów z różnych dziedzin: literatury, muzyki, sztuk plastycznych, sztuk mediów i fotografii. Inspiracją i podstawą do stworzenia własnych dzień będą irańskie filmy.

Wspólnym przedsięwzięciem uczestników będzie zorganizowanie festiwalu otwartego dla szerokiej publiczności – wszystkie prace organizacyjne pozostają w rękach młodzieży. To także czas na prezentację najlepszych projektów, które powstały w wyniku warsztatów artystycznych.

Zwieńczeniem udziału w projekcie będą wrześniowe wspólne przedstawienia teatralne, w których wystąpią młodzi aktorzy z Wrocławia i Teheranu. Osobiście będą mogli się poznać i wymienić spostrzeżenia na temat projektu.

Wszystkie szczegóły oraz formularz zapisów znajdują się na stronie internetowej projektu:  http://beyondbordersfestival.org/

Kogo szukają organizatorzy? Przede wszystkim ludzi wytrwałych, którzy lubią wyzwania i nie przeraża ich projekt długofalowy. Uczestnicy zainteresowani kinematografią, teatrem, sztukami wizualnymi oraz muzyką będą mogli okazje włączyć się w tworzenie festiwalu.

Partnerami projektu są: Instytut im. Grotowskiego, Kino Nowe Horyzonty, Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, Aftab Theatre Company. Patronatem projekt objęli: Europejska Stolica Kultury 2016, Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Teheranie.

Zgłoś uwagę