wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 18:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Zielony Wrocław
 3. Klimat i przyroda
 4. Kalendarz EKO-wydarzeń we Wrocławiu. Zielone imprezy w mieście
Na zdjęciu piknik w Parku Zachodnim we Wrocławiu. Jakie zielone, eko- wydarzenia we Wrocławiu czekają nas w najbliższym czasie? www.wroclaw.pl
Na zdjęciu piknik w Parku Zachodnim we Wrocławiu. Jakie zielone, eko- wydarzenia we Wrocławiu czekają nas w najbliższym czasie?

We Wrocławiu stawia się na zielone. Sprawdźcie kalendarz eko-wydarzeń i zielonych imprez, które regularnie odbywają się we Wrocławiu. Miasto popularyzuje również dbanie o środowisko i ekologiczne działania w myśl idei less waste. Wiele akcji prowadzonych jest w ramach kampanii Wrocław nie marnuje. Oprócz niej miasto wspiera proekologiczne inicjatywy i wydarzenia.

Reklama

Najbliższe zielone wydarzenia we Wrocławiu

Sprawdźcie listę najbliższych eko-wydarzeń we Wrocławiu.

Zielony Wrocław to nie tylko nowe nasadzenia drzew i krzewów, tworzenie parków i zieleńców, wysiewanie łąk kwietnych, wspieranie bioróżnorodności, rozwój błękitno-zielonej infrastruktury, odnawialnych źródeł energii i zrównoważonej mobilności czy dbanie o jakość powietrza. To także promowanie zachowań w duchu „less waste”, organizacja tematycznych wydarzeń, podczas których w przystępny i ciekawy sposób możemy mieszkańcom pokazać, jak być bardziej eko
Katarzyna Szymczak-Pomianowska, dyrektor Departamentu Zrównoważonego Rozwoju UMW
Lista będzie na bieżąco aktualizowana.

Dzień Ziemi we Wroclavii

 • 20 kwietnia 2024 roku

W ramach Dnia Ziemi we Wroclavii, w strefie Grand Plaza na poziomie 0, odbędą się warsztaty dla miłośników przyrody oraz wiele innych atrakcji związanych z dbaniem o planetę i ekologią.

Harmonogram:

 • 11:00-18:00 „Wyzwanie: Segregowanie”,
 • 11:00-18:00 Warsztaty krawieckie,
 • 11:00-18:00 Warsztaty eksperymentalne dla dzieci „Znaczenie źródeł energii dla zmian klimatu”,
 • 11:00-12:30 i 12:30-14:00 Warsztaty edukacyjne dla dorosłych „Mozaika klimatyczna”, 
 • 11:00-12:50 i 13:00-15:00 Warsztaty upcyclingowe dla dzieci „Konik na patyku”,
 • 15:00-18:00 Warsztaty klimatyczne „Edukacja przez grywalizację”,
 • 16:00-18:00 Warsztat upcyclingowy „Latające dywany”.

W godzinach 11:00-18:00 na mieszkańców będzie czekało również stoisko akcji #PijKranówkę!, gdzie skosztujemy wrocławskiej kranówki z dodatkiem soku z cytryn, ogórka czy mięty.

Dodatkowo we Wroclavii powstanie strefa WWF, promująca kampanię „Bo woda była za słona”. Od 11:00 do 18:00 zostanie rozegrane także koło fortuny, w którym do wygrania będą nagrody od fundacji.

Z kolei przed galerią, od strony wejścia Dąb odbędą się:

 • 9:00-13:00 zbiórka odpadów problematycznych,
 • 14:00-15:30 sadzenie roślin w ramach w tworzenia ogrodu sąsiedzkiego dla podopiecznych Towarzystwa Pomocy im. Brata Alberta.

Na część wydarzeń obowiązują zapisy. Więcej informacji znajduje się na stronie organizatora wydarzenia.  

Dzień Przyjazny Planecie w Magnolia Park

 • 20 kwietnia 2024 roku

Wydarzenie skupione jest wokół tematyki less waste i ekologii. W tym dniu odbędą się warsztaty, które będą miały na celu edukację mieszkańców Wrocławia i klientów Magnolia Park w zakresie prawidłowej segregacji odpadów i świadomej konsumpcji.

Harmonogram: 

 • 10:00-18:00 Wymiana odpadów na sadzonki drzew

Klienci, którzy dostarczą posegregowane odpady do Magnolia Park i zgłoszą się do specjalnego stoiska przed centrum (od strony ul. Legnickiej) otrzymają sadzonkę drzewa. Przynosić można: papier, plastikowe butelki, baterie, żarówki, sprzęt elektryczny i elektroniczny. Partnerem akcji są Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych we Wrocławiu i Nadleśnictwo Śnieżka.

 • 10:00-18:00 Stanowisko ekolandii

Na mieszkańców będą czekać: ekoporady oraz pogadanki od specjalistów z tej dziedziny, stanowisko edukacyjne, gry, a także mnóstwo atrakcji dla dzieci. Dodatkowo odbędą się zajęcia z przygotowania: lasu w słoiku i hoteli dla owadów.

 • 10:00-18:00 Warsztaty:

- zegary z mechanizmem na baterie,

- sole w szklanych fiolkach,

- kiszenie produktów sezonowych,

- nie marnujemy – sposób na zapomniane owoce i warzywa (warsztaty kulinarne)

- tworzenie ekologicznych myjek konopnych na szydełku.

Ponadto podczas Dnia Przyjaznego Planecie w Magnolia Park znajdziemy stanowisko Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, gdzie doradcy energetyczni będą udzielać porad z zakresu możliwości wykorzystywania odnawialnych źródeł energii.

Udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. O szczegółach wydarzenia przeczytamy na stronie organizatora. Partnerami wydarzenia są Zielony Wrocław i Wrocław nie marnuje.

Deszczowy Patrol organizowany przez WKE i MBP

Zagraj z nami w nową mobilną grę miejską — „Deszczowy patrol”. Wydział Klimatu i Energii Urzędu Miejskiego Wrocławia wraz z Miejską Biblioteką Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu zapraszają dzieci w wieku szkolnym i ich opiekunów do zabawy! Dołączcie, jeśli chcecie poznać sposoby na to, jak można zatrzymać wodę deszczową w mieście.

 • 11 maja 2024 roku na placu Teatralnym 5

Klimat na świecie się zmienia. Szczególnie odczuwają to w czasie lata mieszkańcy miast — nie tylko ludzie, ale także zwierzęta. Rozgrzane chodniki i ulice powodują upał nie do zniesienia. W takie dni deszcz daje ulgę, ale tracimy go bezpowrotnie w kanalizacji. Nie dopuśćcie do tego! Dołączcie do deszczowego patrolu. Pomóżcie pszczole Florze i kaczorkowi Gustawowi zebrać jak najwięcej wody deszczowej. Rozwiążcie zadania i poznajcie sposoby na to, jak zatrzymać wodę deszczową w mieście.

Dzień Odry

Piknik na Bulwarze Xawerego Dunikowskiego

 • 18 maja 2024 roku, godziny 12:00 - 18:00

Harmonogram wydarzeń:

 • 18.05 (sobota): Bulwar X. Dunikowskiego, Piknik Odrzański ,
 • 19.05 (niedziela): spacery z przewodnikiem, spływy kajakowe, wycieczka rowerowa, planszówki, joga na supach
 • 20.05 (poniedziałek): Seniorzy
 • 20-23.05 (poniedziałek-czwartek): Debaty o rzece
 • 24.05 (piątek): Potańcówka, Port Węglowy
 • 25.05 (sobota): Piknik sportowy, AZS
 • 26.05 (niedziela): Koncert na Dzień Matki Rzeki, Port Węglowy

Dzień Otwarty MPK

 • 25 maja 2024 roku

Dni Przyrodników na Uniwersytecie Przyrodniczym

 • 25 maja 2024 roku

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl