Bilety na spektakl „Anioły w Ameryce” na ekranie w Multikinie [ZAKOŃCZONY]

Konkurs trwa 19 października do 14.00.


Mamy dla Was po jednym podwójnym zaproszeniu do Multikina Pasaż Grunwaldzki na retransmisję spektaklu „Anioły w Ameryce” (część I–czwartek 19 października, godz. 19.00, część II–26 października, godz. 19.00) z londyńskiego National Theatre.

Ameryka, połowa lat 80-tych XX wieku. Grupa nowojorskich gejów zmaga się z problemami życia w wielkim mieście, tożsamości płciowej i kulturowej w czasach przemian obyczajowych, szalejącego kryzysu, pandemii AIDS i konserwatywnych rządów administracji Ronalda Regana. Dwaj główni bohaterowie są chorzy na AIDS. Jeden z nich, Prior Walter (grany przez Andrew Garfielda – „The Social Network”), zastanawia się, czy jest przy zdrowych zmysłach, ponieważ zaczyna widzieć duchy i anioły. Drugi – Roy Cohn – to postać ponoć stworzona przez autora na kanwie prawdziwej postaci ze świata amerykańskiej polityki. Roy nie może uwierzyć, że zapadł na AIDS, ponieważ sądził zawsze, że tylko „szarzy ludzie” mogą zachorować na tę chorobę. „Anioły w Ameryce” to sztuka, za którą autor – Tony Kushner – otrzymał nagrodę Pulitzera, a także dwie nagrody Tony, dwie Drama Desk Awards, The Evening Standard Award i wiele innych. Na podstawie sztuki powstała również opera i sześcioodcinkowy serial.

Londyński National Theatre po raz pierwszy pokazał „Anioły w Ameryce” już w 1992 (część pierwszą – „Millennium Approaches”), a po roku część drugą – „Perestroika”. W 1998 roku narodowa scena Wielkiej Brytanii uznała „Anioły w Ameryce” za jedną z dziesięciu najlepszych sztuk teatralnych XX wieku. Nową inscenizację sztuki Kushnera, którą zobaczymy w kinach, wyreżyserowała Marianne Elliott, której realizacje „Dziwnego przypadku psa wieczorową porą” i „War Horse” oglądaliśmy w cyklu National Theatre Live w latach ubiegłych. Obok Andrew Garfielda w obsadzie znaleźli się: Denise GoughNathan LaneJames McArdle (znany ze „Star Wars: Przebudzenie mocy”) i Russell Tovey („The Pass”).

Aby wygrać zaproszenie na spektakl trzeba dziś do godz. 14.00 wysłać formularz konkursowy wpisując w jego treść imię, nazwisko, numer telefonu kontaktowego oraz napisać, kto wyreżyserował sześcioodcinkowy serial „Anioły w Ameryce”?

Wygrywa co piąta osoba, która udzieli poprawnej odpowiedzi na pytanie konkursowe. Zwycięzca o wygranej, miejscu i czasie odbioru nagrody zostanie poinformowany telefonicznie.Zgłoś uwagę