Przygarnij psiaka i kociaka

Kilkadziesiąt psów i kotów przebywa we wrocławskim schronisku dla bezdomnych zwierząt. Każdy z tych czworonogów zasługuje na nowy i odpowiedzialny dom. Jak co tydzień, przedstawiamy kolejne czworonogi czekające na adopcję.


Zwierzaki możecie adoptować od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 16.30, a w sobotę i niedzielę od 9.00 do 15.00. 

Gapcio – numer ewidencyjny 73/16

Gapcio ma 4 lata, został odebrany w trakcie interwencji TOZu razem z 36 innymi kotami z fatalnych warunków. Piękny kocur z bengalskimi wzorami. Bardzo spokojny, przeważnie siedzący gdzieś na uboczu. Sam nie podejdzie do człowieka, trzyma dystans i trochę boi się gwałtownych ruchów. Jest zainteresowany ludźmi, podchodzi do wyciągniętej ręki i czasami daje się pogłaskać, jednak tylko przez krótką chwilę. Żyje w zgodzie z innymi kotami. Gapcio szuka spokojnych i wyrozumiałych właścicieli, którzy nie będą zbyt wiele od niego wymagać i uszanują jego indywidualność. Wykastrowany.

Sajgon – numer ewidencyjny 392/14

Ok. 5-letni psiak. Został porzucony na drodze pod Wrocławiem razem z drugim psem. Towarzysz niedoli Sajgona już dawno znalazł dom. Natomiast Sajgon jako dość młody i urodziwy psiak też był już adoptowany, ale został zwrócony. Nowi właściciele nie poradzili sobie z jego charakterem. Sajgon jest nerwowy. Nie został odpowiednio zsocjalizowany ani wychowany – potrzebuje opiekuna, który nauczy go wszystkiego. Nie nadaje się do małych dzieci. Lubi aktywność.

Tusia – numer ewidencyjny 308/16

Tusia ma 6 lat, została oddana z powodu niemożliwości dalszej opieki. Właściciel przekazał, że kotka rzadko daje się głaskać i zdarza jej się brudzić w domu. Tusia w pierwszym kontakcie jest przemiłą, słodką koteczką, która sama biegnie się przywitać i domaga się uwagi człowieka, jednak wystarczy jeden ruch, który nie spodoba się Tusi i już można od niej oberwać. Rządzi na kociarni, ustawia inne koty. Raczej nie do domu z małymi dziećmi. Wysterylizowana.

Trio – numer ewidencyjny 1646/15

Duży masywny psiak. Niestety został potrącony przez samochód, w wyniku czego jego przednia łapka została amputowana. Trio został znaleziony na Oporowie dzień przed Wigilią. Niestety nikt się po niego nie zgłosił, nikt nie szukał. Pomimo swojego kalectwa Trio nie przestał być wesołym ruchliwym psem. Nadal uwielbia ludzi, kocha spacery. Na początku mocno ciągnął na smyczy, teraz jest już trochę lepiej. Mimo że Trio bardzo chce szaleć i biegać, to teraz męczy się na spacerze trochę szybciej. Szukamy dla Trio domu z ogrodem, bez dużej ilości schodów. Na pewno szukamy ludzi, którzy pokochają go mimo wszystko.

Fiona – numer ewidencyjny 591/16

Koteczka trafiła do schroniska pierwszy raz dwa lata temu. Wtedy znalazła nowy dom, ale niestety wróciła, ponieważ właściciel zmarł. Fiona to spokojna, zrównoważona kotka. Miła, kuwetowa, troszkę niezależna. Jest wysterylizowana.

Moni – numer ewidencyjny 445/16

Kochana, łagodna Moni czeka na dobry dom! Maszeruje śmiało po schronisku razem ze swoim pielęgniarzem. Moni to dobra suczka, która jest ugodowa i dość spokojna. Związuje się mocno z opiekunem, do obcych pozostaje początkowo nieśmiała.

Fot.: Schronisko

Zgłoś uwagę