Przejazdy rowerowe pod mostami prawie gotowe

Trwają odbiory nowej trasy rowerowej przy mostach Warszawskich. We wrześniu ma być gotowy również przejazd pod mostem Szczytnickim. 

  • fot. ZDiUM


Inwestycja przy mostach Warszawskich rozpoczęła się jesienią ubiegłego roku i zakładała budowę ścieżki rowerowej na prawym brzegu Odry od mostu kolejowego do mostów Warszawskich.  
 

Prace przy tej trasie rowerowej wymagały przebudowy nabrzeża na całym odcinku. Budowlańcy musieli pracować, zarówno od strony brzegu, jak i wody. Droga rowerowa na fragmencie między mostami została wykonana z betonu, a za mostami Warszawskimi (do połączenia z istniejącymi trasami rowerowymi po stronie ul. Bydgoskiej) z masy bitumicznej. Koszt inwestycji to 4,9 mln. zł. Nowa trasa mierzy 680 metrów i zostanie udostępniona po zakończeniu odbiorów technicznych, które właśnie się rozpoczęły.

– Wykonawca trasy rowerowej na prawym brzegu kanału żeglugowego zgłosił nam zakończenie prac i gotowość do odebrania inwestycji. Odbiory rozpoczną się w przyszłym tygodniu. W razie braku zastrzeżeń odnośnie wykonanych robót, w ciągu dwóch tygodni oficjalnie przekażemy trasę do użytku – czytamy w komunikacie ZDiUM.

Na finiszu są również prace przy moście Szczytnickim. Mają potrwać do końca września. Roboty są mocno zaawansowane, a wiele elementów półki, na której funkcjonować będzie ścieżka, jest już gotowych, m.in. żelbetowy oczep ścianki szczelnej, umocnienie skarpy powyżej ścianki szczelnej na odcinku południowym. Wykonana jest także nawierzchnia betonowa ścieżki rowerowej.

Przypomnijmy, że w tym roku w ramach przebudowy Odry powstał przejazd dla cyklistów pod mostem Pokoju, a w tamtym roku ZDiUM zlecił wykonanie trasy rowerowej pod mostami Jagiellońskimi. Zgłoś uwagę