Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Ekspozycja jest podzielona na poszczególne etapy historii miasta i Śląska, między innymi: Klub na gruzach miasta (1945-1956), Historyczny awans w 1964 r., Złote lata 70, czy Powrót na szczyt. W muzeum znajdują się również: artefakty z przeszłości (dokumenty, proporce itp.), wypowiedzi zawodników, historyczne fotografie, materiały wideo i rotunda poświęcona stadionom. Do tego fotobudka oraz trójwymiarowa, przestrzenna „piłka” z projektorem znajdującym się za nią, służąca jako ekran do wyświetlania piłkarskich impresji. Jest także aspekt kibicowski – prezentacja zapisu oprawy meczowej.
Muzeum Śląska Wrocław na Tarczyński Arenie. Atrakcje dla najmłodszych i nie tylko
Od strony promenad – pod trybunami, po przejściu muzeum – znajduje się strefa aktywności dla dzieci i młodzieży, z bezpiecznymi, przestrzennymi urządzeniami do zabawy.
Śląsk Wrocław już od ponad 75 lat niejednokrotnie wyzwalał w nas, mieszkańcach, wiele emocji i dawał nam powody do dumy. Dzieje WKS-u to przepiękna historia, jak to w sporcie, wzloty i upadki, choć z przewagą tych pierwszych. Jako wrocławianie możemy pochwalić się tytułami mistrzowskimi w wielu dyscyplinach, choć w Muzeum skupiamy się na zespole mającym swój dom na Tarczyński Arenie, czyli drużynie piłkarskiej. Pamiętamy jednak, że klub wyszkolił też m.in. kilkunastu medalistów olimpijskich, których losy również możemy poznać na miejscu. Jestem pewien, że odwiedzający z przyjemnością odkryją rozmaite echa historii miasta, wybrzmiewające w dziejach naszego klubu.Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk
- Muzeum Śląska Wrocław to kolejny element, który z pewnością doskonale uzupełni ofertę Tarczyński Areny – tłumaczy Marcin Przychodny, prezes Tarczyński Arena Wrocław. Zostało ono zaprojektowane tak, by zainteresować nie tylko kibiców piłkarskich. Mamy nadzieję, że stanie się popularnym celem odwiedzin mieszkańców Wrocławia i okolic. To kolejny krok w procesie jeszcze „szerszego” otwierania przestrzeni stadionu – nie tylko jako miejsca zorganizowanych wydarzeń, ale i codziennej rekreacji.
To miejsce ma być także ważnym elementem tożsamości samego klubu piłkarskiego.
- Muzeum Śląska Wrocław będzie dla wielu naszych zasłużonych kibiców podróżą sentymentalną, dla młodszych – szansą, by zobaczyć, jakie wydarzenia ukształtowały ich ukochany klub. Chcemy także, by w przyszłości Muzeum było przestrzenią spotkań kibiców z piłkarzami, swobodnej relacji, w której skracamy dystans – mówi Patryk Załęczny, dyrektor ds. komunikacji, marketingu i sprzedaży w Śląsku Wrocław
Muzeum Śląska Wrocław. Gdzie kupić bilety? Jakie ceny?
Bilety do muzeum będzie można nabyć w okrągłym kiosku - Fan Shopie Śląska Wrocław, na esplanadzie stadionu, od ul. Królewieckiej, lub za pomocą strony internetowej. Pojawi się także możliwość skorzystania z wizyty w muzeum w pakiecie ze zwiedzaniem Tarczyński Areny Wrocław.
Koszt biletów, możliwość zakupu i szczegóły znajdą się niebawem na stronie www.muzeumslaskwroclaw.pl.
Muzeum Śląska Wrocław (godziny otwarcia)
Muzeum będzie czynne w dni powszednie od 10:00 do 18:00, zaś w weekendy od 11:00 do 19:00 (z możliwością wprowadzenia zmian podczas imprez masowych).