wroclaw.pl strona główna Sport i rekreacja we Wrocławiu Sport i rekreacja - strona główna

Infolinia 71 777 7777

3°C Pogoda we Wrocławiu
wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Sport i rekreacja
  3. Legendy Śląska Wrocław zachwycone powstającym muzeum na Tarczyński Arena! Otwarcie już na wiosnę [WIDEO]
Na zdjęciu legendy Śląska Wrocław na murawie podczas meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa WKS Śląsk Wrocław
Na zdjęciu legendy Śląska Wrocław na murawie podczas meczu Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Przy okazji meczu z Legią Warszawa, w ramach ostatniej kolejki PKO BP Ekstraklasy w rundzie jesiennej, legendy Śląska Wrocław mogły zobaczyć, jak powstaje muzeum klubu na stadionie Tarczyński Arena. Zobaczcie wideo, co jedni z najbardziej znanych piłkarzy i trenerów wrocławskiego klubu sądzą o tej inicjatywie! Wielkie otwarcie muzeum Śląska już wiosną 2023 r.

Reklama

Śląsk czekał na ten moment całe lata. Na Tarczyński Arena trwa budowa klubowego muzeum, które przypomni nam nie tylko ostatnie sukcesy, jak mistrzostwo Polski z 2012 r. czy wicemistrzostwo z 2011 r., ale także wydarzenia z lat 50-tych, 60-tych czy 70-tych, czyli czasów, których wielu już nie pamięta.

W muzeum chcemy wyeksponować najważniejsze historie, sukcesy, wydarzenia w historii klubu. Szczególnie zależy nam na trochę już zapomnianych czasach - latach 50-tych, 60-tych, czyli początkach Śląska. Na pewno będziemy się starali pokazać ten trudny okres, gdy Śląsk raczkował, nie był jeszcze tak znanym klubem w Polsce. Wystawę zaczniemy od pierwszego sukcesu, czyli awansu Śląska do II ligi w 1956 r.
Krzysztof Mielczarek, koordynator muzeum Śląska Wrocław

„Ten klub zasługuje na takie miejsce” – mówią legendy Śląska. Zobaczcie wideo

Radości z powstającego muzeum nie kryją klubowe legendy.

– Dawno marzyłem o tym, żeby zasługi drużyny i zawodników były zwieńczone w takim miejscu. Dzięki temu kibice mogą przypomnieć sobie najważniejsze momenty z historii ukochanego klubu – mówi Władysław Żmuda, trener Śląska Wrocław w latach 70-tych.

Waldemar Prusik, zawodnik Śląska Wrocław w latach 80-tych: – Historia Śląska jest bardzo bogata. Cieszymy się, że już na wiosnę powstanie miejsce, w którym będzie można pokazać wszystkie sukcesy, które w Śląsku osiągali różni piłkarze i trenerzy na przestrzeni lat.

Przypominam, że Śląsk to jedna wielka rodzina: piłka nożna, koszykówka, piłka ręczna i nie tylko. Pamiętam piękne czasy wojskowe i do dziś wspominam moich przyjaciół: Władka Żmudę, Władka Porębę i wielu, którzy już od nas odeszli. Muzeum to piękny hołd dla wszystkich związanych z tym klubem.
Fryderyk Wacław Cholewa, były piłkarz Śląska Wrocław

Podobnie, jak piłkarze i trenerzy, zadowoleni są również fani wrocławskiego Śląska.

– Od lat, jako kibice staraliśmy się, żeby to muzeum powstało. Zawsze jednak coś stawało na przeszkodzie. W końcu po latach starań udało się osiągnąć ten cel. To dla nas bardzo ważne – wyjaśnia Przemysław Piwowarski, stowarzyszenie „Wielki Śląsk”.

Muzeum Śląska Wrocław – otwarcie już na wiosnę 2023 r.

Najcenniejsze trofea, puchary i pamiątki znajdą się w Muzeum Śląska Wrocław na Tarczyński Arenie. Obok powstanie pub sportowy.

Zobacz również

Oba obiekty znajdować się będą na poziomie esplanady, w pomieszczeniach między trybunami B i C i zostaną otwarte dla gości wiosną 2023 roku. Koszt inwestycji to 4 815 000 zł.

Więcej o powstającym na Tarczyński Arena muzeum Śląska przeczytacie tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl