wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 03:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. Mikrogranty 2022. Złota mikrograntowa jesień w mieście – poznaliśmy wyniki trzeciego naboru. Zobacz!

Mikrogranty 2022. Złota mikrograntowa jesień w mieście – poznaliśmy wyniki trzeciego naboru. Zobacz!

Redakcja www.wroclaw.pl,

Na zdjęciu Ołbińskie Bąbelki - jeden z projektów w ramach Mikrograntów we Wrocławiu Michał Kacprzak
Na zdjęciu Ołbińskie Bąbelki - jeden z projektów w ramach Mikrograntów we Wrocławiu

Międzykulturowe spotkania na podwórkach, warsztaty integrujące sąsiadów z osiedla, jesienne gry miejskie oraz rękodzielnicze i kulinarne wyzwania – poznaliśmy laureatów ostatniego w tym roku naboru do Mikrograntów! Jesienią mieszkańcy Wrocławia razem z Wrocławskim Instytutem Kultury i Fundacją Umbrella zrealizują 35 nowych projektów. Poznajcie je!

Trwający od 1 do 15 września trzeci nabór do Mikrograntów podzielony był na trzy ścieżki – dla pełnoletnich osób fizycznych i grup nieformalnych, dla organizacji pozarządowych oraz dla młodzieżowych grup nieformalnych.

Spośród 120 zgłoszonych propozycji ostatecznie wybrano 35 projektów, które w zależności od ścieżki otrzymają wsparcie od 1 do 10 tysięcy złotych oraz pomoc w sprawach administracyjnych, organizacyjnych i promocyjnych. Jakie nowe inicjatywy zrealizowane zostaną do połowy grudnia we Wrocławiu?

Mikrogranty młodzieżowe

W ścieżce dla osób w wieku od 13 do 21 lat, kolejny raz do realizacji wybrane zostały wszystkie zgłoszone w naborze propozycje! Wśród 15 docenionych projektów pojawiło się sporo działań międzykulturowych – jesienią zaplanowano m.in. spotkania przybliżające codzienność młodzieży z różnych części świata, warsztaty artystyczne, wspólne przygotowania wielokulturowej wigilii, a nawet opartą na mitologii słowiańskiej grę terenową.

W tej ścieżce nie zabraknie również działań promujących postawy przyjazne środowisku, zajęć rozwijających zdolności logicznego myślenia i pozwalających na zdobycie nowych umiejętności manualnych. Najmłodsi organizatorzy do wspólnej nauki zaproszą również seniorów, przygotowując dla nich zajęcia z obsługi komputerów i internetu. Szczegóły projektów młodzieżowych znaleźć można TUTAJ.

Mikrogranty - projekty z lat 2021-2022

Mikrogranty dla osób fizycznych i grup nieformalnych

Z kolei w ścieżce skierowanej do wszystkich pełnoletnich wrocławian i wrocławianek z 78 zgłoszonych pomysłów komisje ostatecznie wytypowały 12 propozycji. Duża część działań skupiona jest na integracji międzypokoleniowej i międzykulturowej. To m.in. cykl spotkań z rękodziełem w roli głównej, jesienne warsztaty kulinarne i majsterkowania oraz rodzinne zajęcia organizowane w duchu less waste.

Jesień z Mikrograntami będzie też okazją, by odkryć przyrodnicze tajemnice dwóch wrocławskich parków, nauczyć się śpiewu w międzypokoleniowej grupie, a nawet, pod okiem zawodowych „opowiadaczy”, dowiedzieć się, jak tworzyć niezwykłe opowieści o zwykłych wydarzeniach ze swojego życia. Wśród wybranych inicjatyw pojawiła się także propozycja zajęć artystyczno-terapeutycznych skupionych wokół tematu radzenia sobie z emocjami po stracie bliskich osób oraz spotkań, które w niezwykły sposób umożliwią osobom widzącym zapoznanie się ze światem osób z niepełnosprawnością wzroku. Więcej informacji o projektach z tej ścieżki TUTAJ.

Mikrogranty - projekty z 2022 roku

Mikrogranty NGO

Lokalne organizacje pozarządowe i tym razem mocno chcą zaangażować się w osiedlowe działania w mieście. W ścieżce Mikrograntów NGO spośród 27 zgłoszeń wybranych zostało 8 nowych projektów. Wśród nich są propozycje na międzykulturową integrację młodzieży z Polski i Ukrainy, cykl plenerowych warsztatów, dzięki którym w praktyce będzie można odkryć sekrety miejskiej przyrody oraz zajęcia filmowe odsłaniające tajniki sztuki abstrakcyjnej.

W najbliższym czasie w ramach tej ścieżki odbędą się również warsztaty logopedyczne dla najmłodszych, osiedlowe spotkania z rękodziełem oraz urbanistyczna makieta Szczepina. Jesienią dołączyć będzie można też do podwórkowej orkiestry bębniarskiej, a także wyruszyć w retropodróż po świecie gier z lat 80-tych. Więcej o planowanych przez NGO-sy działaniach: TUTAJ.

Wszystkie wydarzenia organizowane w ramach Mikrograntów będą bezpłatne. Terminy realizacji wybranych projektów ustalone zostaną po negocjacjach z każdą osobą, grupą i organizacją – jednak mogą odbywać się najpóźniej do połowy grudnia. Kolejna szansa na realizację swojego pomysłu w mieście już w przyszłym roku – następny nabór rozpocznie się 1 lutego!

Więcej o Mikrograntach dowiecie się tutaj.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl