wroclaw.pl Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 10°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie

WBO 2022. Głosowanie na projekty Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego trwa od 23 września do 10 października

Wydział Partycypacji Społecznej,
Na zdjęciu Huby, tor przeszkód i wybieg dla psów Psia Hubka, zrealizowany dzięki WBO fot. Tomasz Hołod - www.wroclaw.pl
Na zdjęciu Huby, tor przeszkód i wybieg dla psów Psia Hubka, zrealizowany dzięki WBO

Zieleńce, place zabaw, ścieżki rowerowe i wiele, wiele innych pomysłów. Które z nich wybrać do realizacji? Weź udział w głosowaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO 2022). W tym roku wybieramy spośród 167 projektów. Głosowanie trwa od 23 września od godziny 9.00 rano do 10 października. Podobnie jak w ubiegłych latach, zagłosować można na maksymalnie 2 z nich, jeden projekt osiedlowy i jeden ponadosiedlowy.

Zagłosuj w WBO 2022

kliknij by przejść do formularza głosowania

WBO 2022 – jak i gdzie zagłosować

Głosować we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim mogą wszyscy mieszkańcy Wrocławia. Bez względu na obywatelstwo i wiek. Czyli także mieszkający we Wrocławiu obcokrajowcy oraz osoby niepełnoletnie.

Wybieramy maksymalnie 2 projekty, jeden osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Głosowanie trwa od 23 września (od godz. 9.00) do 10 października.

WBO 2022 – znajdź projekt w wyszukiwarce lub na mapie

Wszystkie zgłoszone w tym roku projekty znajdziecie na tej stronie. Dla ułatwienia, przygotowana została także mapa, na której są zaznaczone projekty dopuszcozne do głosowania

Przez internet lub za pomocą papierowego formularza

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych, dostępne są 2 sposoby głosowania:

Elektronicznie. Link do elektronicznego formularza pojawi się na tej stronie pierwszego dnia głosowania, o godzinie 9.00 rano. Żeby zagłosować elektronicznie, należy zaznaczyć wybrane projekty, uzupełnić wymagane dane i podać numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z kodem potwierdzającym głos. Dopiero po wprowadzeniu w aplikacji do głosowania kodu aktywacyjnego, głos zostanie zapisany w systemie.

Na formularzu papierowym, w punktach do głosowania. Karty do głosowania są numerowane i wydawane pojedynczo mieszkańcom w punktach:

Zobacz, jakie inwestycje powstają we Wrocławiu dzięki WBO

Galeria zdjęć

Dzięki WBO powstało już wiele inwestycji we Wrocławiu. Niektóre z nich najdziecie w naszej galerii zdjęć.

WBO 2022 – budżet i podział środków

Pula środków w tegorocznej edycji WBO to 30 milionów złotych. 21 milionów złotych zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 9 milionów złotych - projektów osiedlowych.

Projekty osiedlowe to takie, które oddziałują tylko na jedno osiedle. Maksymalna wartość projektu osiedlowego to 1 milion złotych. We Wrocławiu jest 48 osiedli. Ich granice możecie znaleźć na mapie miejskiego geoportalu. Wejdźcie na stronę geoportalu i wybierzcie mapę „Osiedla Wrocławia”.

Większe, ponadosiedlowe projekty mogą mieć wartość do 3 milionów złotych. W tej kategorii zgłaszane są projekty i zadania inwestycyjne, z których korzystać będzie większa liczba osób – nie tylko mieszkańców jednego osiedla.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl