wroclaw.pl strona główna Wrocław Rozmawia - partycypacja, konsultacje, rewitalizacja, NGO Wrocław Rozmawia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: poniżej normy

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wrocław Rozmawia
  3. WBO 2022. Głosowanie trwa do poniedziałku, 10 października. Wybieramy spośród 167 projektów [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

WBO 2022. Głosowanie trwa do poniedziałku, 10 października. Wybieramy spośród 167 projektów [GŁOSOWANIE ZAKOŃCZONE]

Wydział Partycypacji Społecznej,

Zieleńce, place zabaw, ścieżki rowerowe i wiele, wiele innych pomysłów. Które z nich wybrać do realizacji? Weź udział w głosowaniu Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego (WBO 2022). W tym roku wybieramy spośród 167 projektów. Głosowanie trwa do północy 10 października. Jak głosować, kto może głosować? Sprawdźcie i wybierajcie!

Zagłosuj w WBO 2022

kliknij by przejść do formularza głosowania

WBO 2022 – jak i gdzie zagłosować

Głosować we Wrocławskim Budżecie Obywatelskim mogą wszyscy mieszkańcy Wrocławia. Bez względu na obywatelstwo i wiek. Czyli także mieszkający we Wrocławiu obcokrajowcy oraz osoby niepełnoletnie.

Wybieramy maksymalnie 2 projekty, jeden osiedlowy i jeden ponadosiedlowy. Głosowanie trwa od 23 września (od godz. 9.00) do 10 października.

WBO 2022 – znajdź projekt w wyszukiwarce lub na mapie

Wszystkie zgłoszone w tym roku projekty znajdziecie na tej stronie. Dla ułatwienia, przygotowana została także mapa, na której są zaznaczone projekty dopuszcozne do głosowania

Przez internet lub za pomocą papierowego formularza

W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych, dostępne są 2 sposoby głosowania:

Elektronicznie. Link do elektronicznego formularza pojawi się na tej stronie pierwszego dnia głosowania, o godzinie 9.00 rano. Żeby zagłosować elektronicznie, należy zaznaczyć wybrane projekty, uzupełnić wymagane dane i podać numer telefonu komórkowego. Na podany numer zostanie wysłany SMS z kodem potwierdzającym głos. Dopiero po wprowadzeniu w aplikacji do głosowania kodu aktywacyjnego, głos zostanie zapisany w systemie.

Na formularzu papierowym, w punktach do głosowania. Karty do głosowania są numerowane i wydawane pojedynczo mieszkańcom w punktach:

  • Gabrieli Zapolskiej 4;
  • Nowy Targ 1-8;
  • Marcina Kromera 44;
  • Legnickiej 58 (CH Magnolia).

Zobacz, jakie inwestycje powstają we Wrocławiu dzięki WBO

Galeria zdjęć

Dzięki WBO powstało już wiele inwestycji we Wrocławiu. Niektóre z nich najdziecie w naszej galerii zdjęć.

WBO 2022 – budżet i podział środków

Pula środków w tegorocznej edycji WBO to 30 milionów złotych. 21 milionów złotych zostanie przeznaczone na realizację projektów ponadosiedlowych, zaś 9 milionów złotych - projektów osiedlowych.

Projekty osiedlowe to takie, które oddziałują tylko na jedno osiedle. Maksymalna wartość projektu osiedlowego to 1 milion złotych. We Wrocławiu jest 48 osiedli. Ich granice możecie znaleźć na mapie miejskiego geoportalu. Wejdźcie na stronę geoportalu i wybierzcie mapę „Osiedla Wrocławia”.

Większe, ponadosiedlowe projekty mogą mieć wartość do 3 milionów złotych. W tej kategorii zgłaszane są projekty i zadania inwestycyjne, z których korzystać będzie większa liczba osób – nie tylko mieszkańców jednego osiedla.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl