wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Supernowoczesne Dolnośląskie Centrum Druku 3D gotowe do komercjalizacji! Kto może z niego skorzystać?

Dolnośląskie Centrum Druku 3D – DC3D jest już w pełni wyposażone. Wkrótce DC3D będzie dostępne dla firm z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Kto może z niego skorzystać i na jakich warunkach?

Reklama

Dolnośląskie Centrum Druku 3D – DC3D jest już w pełni wyposażone. Obecnie kończą się tam prace wykończeniowe. A to oznacza, że właśnie rozpoczyna się kolejny etap działalności DC3D, czyli udostępnienie całości obiektu i jego infrastruktury podmiotom zewnętrznym z sektora mikro, małych i średnich przedsiębiorstw. Czytaj także: Wrocław liderem rynku startupowego w Polsce. Raport Fundacji Startup Poland. Zobaczcie w czym jesteśmy lepsi od Warszawy.

Projekt przewiduje zapewnienie infrastruktury inkubacyjnej tj. powierzchni magazynowo – biurowej wraz z zapleczem laboratoryjnym dla 27 podmiotów z zakresu inteligentnych specjalizacji, z Wrocławia i Dolnego Śląska.

W budynku stworzono warunki do szkoleń nowych pracownikówtym.in. w zakresie druku 3D i rozbudowano istniejąca infrastrukturę Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki. Dolnośląskie Centrum Druku 3D wspomaga również transfer wiedzy między firmami korzystającymi z inkubatora i środowiskiem naukowym. Obiekt jest w pełni dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych
Kacper Cecota, pełnomocnik zarządu Dolnośląski |Park innowacji i Nauki we Wrocławiu.

Dolnośląskie Centrum Druku 3D – Inkubator Druku 3D

Inkubator Druku 3D skierowany jest w szczególności do przedsiębiorców, którzy rozpoczynają działalność i nie mają jeszcze swoich obiektów produkcyjnych czy magazynowych. To rozwiązanie szczególnie przydatne dla firm, które chcą wprowadzić nowy produkt. Tutaj mogą jeszcze przed zainwestowaniem dużych pieniędzy, stworzyć prototyp i sprawdzić, czy wszystkie jego elementy działają, i w końcu, czy ma on szasnę na rynkowy sukces.

Od dawna widzimy, że sprzęt i technologia są coraz bardziej dostępne. Brakuje natomiast operatorów tych urządzeń. Liczymy, że DC3D będzie także miejscem szkoleń, w którym można wyuczyć się nowego, poszukiwanego na rynku pracy zawodu
Jakub Trzyna, główny inżynier DC3D.

Innowacje we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku: nowoczesne technologie

Zastosowań druku 3D jest coraz więcej i stają się one coraz powszechniej wykorzystywane. Sektor medyczny używa wspomnianych technologii choćby do tworzenia protez. Branża motoryzacyjna tworzy w ten sposób niektóre części do samochodów. Coraz więcej przykładów wydruków 3D można znaleźć w muzeach, które odwzorowują eksponaty, by stały się bardziej dostępne dla osób niewidzących. Technologia wykorzystywana jest także w architekturze, czy designie.

Dolnośląskie Centrum Druku 3D to wspólna inicjatywa samorządowej spółki Dolnośląski Park Innowacji i Nauki oraz Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Cezary Przybylski, marszałek Województwa Dolnośląskiego podkreśla, że region jest wśród najbardziej innowacyjnych obszarów w Polsce. – Budowa gospodarki opartej na wiedzy, innowacyjności oraz związany z tym wzrost konkurencyjności przedsiębiorstw to jedne z naszych głównych celów strategicznych – zaznacza marszałek. 

  • DC3D dysponuje halą warsztatowo-produkcyjną o powierzchni około 5000 mkw. wraz z powierzchnią biurową - około 1800 mkw. oraz laboratorium druku 3D wyposażonym w najnowocześniejsze urządzenia drukujące.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl