Stoiska handlowe
W Polsce działa 1,7 mln firm, ponad 95 procent z nich to mikroprzedsiębiorstwa. Co druga firma z sektora MSP zajmuje się świadczeniem usług, więcej niż co czwarta – handlem. Jeśli chcesz do nich dołączyć, pomożemy Ci.

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP) na całym świecie odgrywają ważną rolę budowaniu wzrostu gospodarczego i innowacyjności we wszystkich branżach. Tworzą najwięcej miejsc pracy, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarki. Przedsiębiorstwa w Polsce wytwarzają 73% PKB, z czego prawie połowa pochodzi z sektora MSP. Spośród wszystkich grup przedsiębiorstw największy (30%) wkład w tworzenie PKB mają mikroprzedsiębiorstwa.
Co roku powstaje w Polsce kilkaset tysięcy nowych firm. Większość zatrudnia nie więcej niż 10 osób. Ponad 15 procent dorosłych Polaków rozważa otwarcie własnej firmy w ciągu kolejnych trzech lat.
Jeśli nie wiesz, jak rozpocząć działalność handlową we Wrocławiu, przeczytaj o zakładaniu firmy w naszym Przewodniku. Handlować można w: samodzielnych lokalach, stoiskach w pasażach i halach kupieckich, albo wynajmując stoisko czy wyspę w Galerii Handlowej. Można to robić również pod chmurką – na targowiskach, kiermaszach i jarmarkach oraz– zgodnie z przepisami obowiązującymi w mieście – poza miejscami zorganizowanymi. W znalezieniu odpowiedniego miejsca do handlu oraz załatwieniu niezbędnych formalności pomoże nasze zestawienie.
Czytaj więcej
-
Hale kupieckie
W 1908 roku zbudowano we Wrocławiu dwie bliźniacze Hale Targowe i przeniesiono do nich kupców z Rynku, Placu Solnego i placu Nowy Targ. Dziś funkcjonuje w mieście 10 hal kupieckich ze stoiskami różnych branż. Wiele z nich ma wolne powierzchnie do wynajęcia.
-
Targowiska
Różnorodność produktów, niskie ceny, lokalna atmosfera. Czy to wystarczy, by przyciągnąć klientów i wyjść na swoje? Handel na placu targowym to najniższe koszty prowadzenia biznesu i niezły pomysł na początek. Lekcja przedsiębiorczości w praktyce.
-
Galerie i centra handlowe
Gdzie jest najwięcej klientów robiących zakupy? W Galeriach handlowych! Jeśli nie masz środków na wynajem atrakcyjnego lokalu w centrum, możesz spróbować sił w galerii. Koszt niewielkiego stoiska-wyspy na otwartej powierzchni nie jest zabójczy, a umowę można podpisać nawet na miesiąc.
-
Domy handlowe
Na przełomie XIX i XX wieku działało w Breslau 60 luksusowych domów towarowych. W latach międzywojennych przybyło kilkanaście. Dziś swą pierwotną funkcję zachowały nieliczne. Cztery ostatnie – Feniks, Podwale, Łada i Astra – potrzebują pomysłu, pieniędzy i kupców.
-
Kioski
Chcesz być niezależny i mieć własny kiosk w centrum Wrocławia? Nie zawsze jest to możliwe, bo plany zagospodarowania przestrzennego niektórych obszarów zakazują wznoszenia takich obiektów. Trzeba też dopełnić szeregu formalności w Urzędzie Miasta. Podpowiadamy, jak to zrobić.
-
Handel okrężny
By handlować legalnie na terenach należących do miasta, trzeba mieć zgodę władz miasta i podpisaną umowę. Tę zaś podpisuje się po przeprowadzonym losowaniu dotyczącym konkretnego miejsca i branży.
-
Kiermasze i jarmarki
Mają bogatą ofertę handlową i gastronomiczną. Sprzyjają prezentacji i wymianie lokalnych produktów i są doskonałą promocją miasta. Wrocław organizuje cztery takie wydarzenia w roku. Możesz wziąć w nich udział jako widz i wystawca.