wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

27°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 13:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Przedsiębiorca
  4. Stoiska handlowe we Wrocławiu
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

W Polsce działa 1,7 mln firm, ponad 95 procent z nich to mikroprzedsiębiorstwa. Co druga firma z sektora MSP zajmuje się świadczeniem usług, więcej niż co czwarta – handlem. Jeśli chcesz do nich dołączyć, pomożemy Ci.

Reklama

Małe i średnie przedsiębiorstwa (MSP) na całym świecie odgrywają ważną rolę budowaniu wzrostu gospodarczego i innowacyjności we wszystkich branżach. Tworzą najwięcej miejsc pracy, co ma kluczowe znaczenie dla rozwoju gospodarki. Przedsiębiorstwa w Polsce wytwarzają 73% PKB, z czego prawie połowa pochodzi z sektora MSP. Spośród wszystkich grup przedsiębiorstw największy (30%) wkład w tworzenie PKB mają mikroprzedsiębiorstwa.

Co roku powstaje w Polsce kilkaset tysięcy nowych firm. Większość zatrudnia nie więcej niż 10 osób. Ponad 15 procent dorosłych Polaków rozważa otwarcie własnej firmy w ciągu kolejnych trzech lat.

Jeśli nie wiesz, jak rozpocząć działalność handlową we Wrocławiu, przeczytaj o zakładaniu firmy w naszym Przewodniku. Handlować można w: samodzielnych lokalach, stoiskach w pasażach i halach kupieckich, albo wynajmując stoisko czy wyspę w Galerii Handlowej. Można to robić również pod chmurką – na targowiskach, kiermaszach i jarmarkach oraz– zgodnie z przepisami obowiązującymi w mieście – poza miejscami zorganizowanymi. W znalezieniu odpowiedniego miejsca do handlu oraz załatwieniu niezbędnych formalności pomoże nasze zestawienie.

Lista hal kupieckich, targowisk, galerii handlowych, kiosków, oraz handel okrężny, jarmarki i kiermasze

Czytaj więcej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Głosuj na Wrocławski Budżet Obywatelski 2023. Otwiera się w nowej karcie
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl