wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Szukacie pieniędzy na biznes? Oni wiedzą jak rozwijać innowacyjne młode firmy

Ponad 150 twórców nowych technologii, founderów, inwestorów, przedstawicieli świata biznesu oraz wrocławskich uczelni spotkało się na pierwszym po długiej pandemicznej przerwie, spotkaniu startupowym - Startup WRO Meetup! Tym razem odbyło się ono we wrocławskiej "Barbarze" pod hasłem “Easy money?”.

Reklama

Na rynku nie brakuje dostępnych opcji finansowania startupów. Do dyspozycji młodych innowacyjnych przedsiębiorców są m.in. venture capital, aniołowie biznesu, programy akceleracyjne czy fundusze europejskie. Mogą oni również skorzystać z nowych opcji finansowania, takich jak crowdfunding oraz konkursy oferujące młodym firmom jeszcze więcej korzyści i możliwości rozwoju.

Właśnie o poszukiwaniu odpowiedniej opcji finansowania i o tym, jak sprawić, aby tych środków było jak najwięcej, rozmawiali w piątek, 24 lutego br. we wrocławskiej „Barbarze” właściciele startupów, twórcy nowych technologii, founderzy oraz naukowcy i studenci.

Startup WRO Meetup będzie całorocznym cyklem i mam nadzieję, że wybiegnie jeszcze bardziej w przyszłość. Bardzo się cieszymy, że mogliśmy powrócić do tej formuły spotkań ze startupami po długiej przerwie spowodowanej m.in. pandemią. Jak na startupową stolicę Polski przystało, nasza integracja już jest przewagą i znakiem rozpoznawczym wrocławskiego ekosystemu. Chcemy ją w dalszym ciągu udoskonalać, aby jeszcze więcej ludzi mogło się ze sobą spotkać. Podczas pierwszego meetupu rozmawialiśmy o pieniądzach. Rzecz niełatwa, ale ogromnie istotna. Szczególnie w kontekście zbliżającego się trudnego czasu. Doszliśmy do wniosku, że produkt i talent są najważniejsze, a we Wrocławiu takich nie brakuje.
Magdalena Okulowska, prezes Zarządu Agencji Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej

Startupy przedstawiły swoje projekty i opowiedziały o sukcesach

Eksperci rozmawiali przede wszystkim o możliwościach finansowania młodych firm technologicznych i tegorocznych perspektywach pozyskiwania funduszy na rozwój badań i przedsiębiorstw. Ponadto organizatorzy zaprosili startupy, aby zaprezentowały swoje produkty przed szerszą publicznością.

W spotkaniu udział wzięło wielu innowacyjnych przedsiębiorców, którzy mieli szansę opowiedzieć o swoich projektach oraz o tym, jak osiągnęły finansowy sukces. Na scenie Startup WRO Meetup wystąpiły m.in. Madnetic Games oraz NanoSci.

Jestem co-founderem firmy NanoSci, która opatentowała jedną z najbardziej przełomowych technologii do jednoczesnego oczyszczania powietrza z wirusów, bakterii, pleśni oraz gazowych składników smogu. Dzięki nam świat będzie zdrowszym miejscem do życia.
Radek Miszczak, CEO of NanoSci

Cieszymy się bardzo z tego, że jesteśmy dzisiaj we Wrocławiu - najlepszym mieście dla startupów w Polsce. Wspieramy tu najlepszy wrocławski zespół startupowy.
Maciek Majewski, CEO, Head of Acceleration, Accelpoint

Goście nie tylko z Polski

W spotkaniu wzięli udział nie tylko członkowie wrocławskiego ekosystemu startupowego, ale również zagraniczni goście z Izraela, Wielkiej Brytanii i Czech.

Przeniosłem się z Izraela do Polski 5 lat temu wierząc, że Europa Środkowo-Wschodnia, a konkretnie Polska, to europejska Dolina Krzemowa. Wiem, że dużo dzieje się nie tylko w Warszawie, ale również we Wrocławiu, Rzeszowie i Krakowie. Wrocław jako miasto, ma ogromny potencjał, żeby jego ekosystem startupowy stał się najważniejszy w Polsce. Bardzo się cieszę, że mogę tu być.
Efi Ben Artzy, Startup growth expert and entrepreneur

Jak najbliżej innowacyjnych firm

Organizatorami wydarzenia są Agencja Rozwoju Aglomeracji Wrocławskiej oraz Startup Wrocław. Partnerem strategicznym serii Startup WRO Meetup jest Bank BNP Paribas, natomiast partnerem technicznym wydarzenia były CUDO Kombucha, Browar Stu Mostów i ETNO Cafe.

Według raportu Startup Poland Wrocław jest miastem, gdzie powstaje najwięcej firm technologicznych i my jako Bank BNP Paribas chcemy być blisko tego środowiska. Dlatego tu jesteśmy.
Magdalena Dobrantz-Pośnik, ekspertka ds. Nowych Modeli Biznesowych, Bank BNP Paribas

Staramy się być blisko firm innowacyjnych. Jest to w naszej idei, żeby wspierać takie biznesy. I mamy nadzieję na dalszy rozwój współpracy z lokalnym ekosystemem.
Mariusz Kaziów, dyrektor ds. bankowości MŚP, Bank BNP Paribas

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl