Bezpłatny biuletyn informacyjny Urzędu Miejskiego Wrocławia kwiecień 2021

Szanowni Państwo,

mam nadzieję, że świąteczny czas przebiegł u Państwa spokojnie. Miałem nadzieję, pewnie podobnie jak wszyscy, że 9 kwietnia zmniejszą się rządowe obostrzenia, wiemy już jednak, że zostaną z nami co najmniej do 18 kwietnia. Niezależnie od nich, powtarzam swój stały apel – uważajmy na siebie, dbajmy o innych. Bezpieczeństwo nas i naszych najbliższych zależy od naszej odpowiedzialności i rozwagi.

Również w ramach dbania o nasz wspólny Wrocław, w tym numerze prezentujemy Państwu, na co wydajemy pieniądze z naszych podatków. Tak, wiem, że przypominam o tym nie pierwszy raz – kwiecień to jednak ostatni miesiąc na złożenie zeznania podatkowego, a nam bardzo zależy, żeby tak Państwo, jak i wszyscy ci, do których za Państwa pośrednictwem z tą informacją dotrzemy, rozliczali się właśnie we Wrocławiu. Dochody z podatków to ponad 30 procent budżetu całego miasta, to szczególnie ważne w czasie pandemii, gdy istnieje poważne ryzyko redukcji innych dochodów miasta.

Zapraszam także Państwa do „samospisania się” w ramach Narodowego Spisu Powszechnego, który, jak co 10 lat, rząd organizuje na terenie całego kraju. Na każdego z nas został nałożony obowiązek uczestnictwa. Spisać się możemy wygodnie przez Internet, a w wyjątkowych sytuacjach telefonicznie czy podczas spotkania z rachmistrzem spisowym.

Na kolejnych stronach spotkacie też Państwo naszych przyjaciół ze Szczecina. Prezydent Tomasz Krzystek opowie nam o swoim mieście w ramach comiesięcznego dodatku Unii Metropolii polskich, stowarzyszenia największych Polskich miast, w którym jesteśmy obecni, żeby wspólnie dzielić się rozwiązaniami problemów dużych ośrodków aglomeracyjnych.

Jacek Sutryk

Jacek Sutryk

Prezydent Wrocławia

Czytaj więcej

W liczbach

  • 3914 Liczba spotkań Prezydenta Wrocławia
  • 79739 Liczba osób, z którymi spotkał się Prezydent Wrocławia
  • 2290 Liczba dzieci na spotkaniach z prezydentem
  • 14376 Liczba wydanych "wrocławskich wyprawek"
  • 61 Liczba udzielonych ślubów
  • 151 Liczba odznaczonych małżeństw z długoletnim stażem
  • 273 Liczba zrealizowanych zadań kwartalnych
  • 112000 Liczba uczestników programu „Nasz Wrocław”
  • 28391 Liczba przejazdów "taxi 'senior"

Facebook

Najnowsze Posty