Facebook

Najnowsze Posty

  W liczbach

  • 4905 Liczba spotkań Prezydenta Wrocławia
  • 90411 Liczba osób, z którymi spotkał się Prezydent Wrocławia
  • 19217 Liczba wydanych "wrocławskich wyprawek"
  • 102 Liczba udzielonych ślubów
  • 120 Dzieci urodzone dzięki wrocławskiemu programowi invitro
  • 422 Liczba odznaczonych małżeństw z długoletnim stażem
  • 351 Liczba zrealizowanych zadań kwartalnych
  • 180000 Liczba uczestników programu „Nasz Wrocław”
  • 39395 Liczba przejazdów "taxi 'senior"

  Bezpłatny biuletyn informacyjny Urzędu Miejskiego Wrocławia

  Wrocław styczeń 2022

  Szanowni Państwo,

  ostatnio często, wraz z całą samorządową rodziną, spotykamy się w związku z sytuacją w naszym kraju. Myślę tu o narastających kryzysach – energetycznym, ale też, tzw. „Polsko-Ładowym”, gdy wszystkich nas dosięgają skutki tego, co od dawna nazywaliśmy „Mega Podatkiem”. Dziś to szczególnie ważne spotkania. Przyszłość naszych wspólnot lokalnych, przyszłość Wrocławia, a zatem także nasza przyszłość, związana ze stabilnością finansową, rozgrywa się coraz częściej w Warszawie, gdzie decyzje podejmują politycy dalecy nie tylko od rozumienia samorządu, ale też od chęci oparcia na nim silnej Polski.

  Tymczasem nasze doświadczenie mówi, że to właśnie samorządy, będąc najbliżej mieszkańców, są w stanie najskuteczniej radzić sobie z kryzysami i najsprawniej reagować w sytuacjach niestandardowych. Pokazał to także czas pandemii, gdy w chaosie informacyjnym dostosowywaliśmy się, i wciąż jeszcze dostosowujemy, do zmiennych obostrzeń i decyzji rządowych. Pokazuje to codzienna praca na rzecz miasta. Pokazuje to także planowanie inwestycji, gdy niektóre z nich rozpisane są na lata.

  To właśnie w tej wieloletniej perspektywie patrzymy w przyszłość i dla niej staramy się zabezpieczyć interesy naszych lokalnych wspólnot. Na co dzień wraz z moimi współpracownikami monitorujemy wzrost „kosztów” miasta. Wrocław straci tylko w tym roku (zakładając, że sytuacja nie będzie się pogarszać) około 700 milionów złotych. To koszty m.in. energii elektrycznej, gazu, paliwa ważnego dla miejskiej komunikacji.

  Do tego mierzymy się z kolejną falą pandemii. Nie znam na nią innego rozwiązania niż szczepionka, do której nieustannie Państwa zachęcam. I piszę to tuż przed, osobiście bardzo dla mnie ważnym, Dniem Babci. Cieszę się, że będę mógł go spędzić z moją babcią, właśnie dlatego, że oboje jesteśmy zaszczepieni.
  I oczywiście: wszystkim babciom i dziadkom, nie tylko w ich święto, wszystkiego najlepszego!

   

  Jacek Sutryk Jacek Sutryk Prezydent Wrocławia
  Czytaj więcej