Jazzowy fingerstyle w Starym Klasztorze

Co powstanie z gitarowego duetu jazzmana i mistrza polskiego fingerstyle’u? Odpowiedź na to pytanie padnie 15 sierpnia podczas koncertu we wrocławskim klubie Stary Klasztor. 

  • Marcin Olak

    Marcin Olak (fot. A. Olechnowski)

  • Piotr Restecki

    Piotr Restecki (fot. J. Pępkowski)


Piotr Restecki to wirtuoz i mistrz techniki fingerstyle, który tylko za pomocą gitary potrafi porwać nawet wielotysięczną publiczność Przystanku Woodstock. Doskonale czuje się również w kameralnej scenerii niewielkich sal koncertowych czy klubów. Jest zatem muzykiem wszechstronnym i otwartym na nowe inspiracje. Jego ostatnim dziełem jest autorska płyta „Więcej niż słowa”.

Marcin Olak to jeden z najbardziej charakterystycznych gitarzystów jazzowych w Polsce. Ze swojej gitary potrafi wydobyć wielopoziomowe, rozbudowane faktury i bogactwo dźwięków, bardziej kojarzone z możliwościami fortepianu niż akustycznej gitary. Niezwykłe są również jego kompozycje i aranżacje, w których mieszają się różne stylistyki, jazz, klasyka, muzyka etniczna.

Wspólny występ tych dwóch osobowości może obfitować w prawdziwe zaskoczenia muzyczne, tworzenie nowych jakości i niesamowite improwizacje. Koncert „Jazzowy Fingerstyle” odbywa się w ramach Letniego Kursu Gitary w Krzyżowej i jest jedynym, który z Krzyżowej został przeniesiony do Wrocławia, by większa publiczność mogła obejrzeć popisy tak ciekawego duetu.

Jazzowy  fingerstyle, 15 sierpnia, piątek, godz.19.00, klub Stary Klasztor, ul. Purkyniego 1
Bilety: 25 zł – normalny, 20 zł – ulgowy (studenci, uczniowie, emeryci).

mw

Zgłoś uwagę