Ten chodnik sąsiaduje z zabytkowym ogrodzeniem ogrodu. Korzystają z niego codziennie setki wrocławian i turystów zmierzających do zoo, parku Szczytnickiego oraz Hali Stulecia. To, co ważne, mimo prowadzenia robót, będzie można korzystać z chodnika.
Sfałdowany, pełen wybrzuszeń i wykruszeń asfalt oraz nierówne płyty kamienne nie zapewniają komfortu użytkowania pieszym ani rowerzystom. Na odcinku od wyjścia z nabrzeży jazu Szczytnickiego aż do bramy bocznej zoo usuniemy uszkodzoną nawierzchnię i ułożymy nową z mieszanki mineralno-asfaltowej na głównym ciągu oraz żywiczną, wodoprzepuszczalną w strefie ochrony drzew.Tomasz Jankowski, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta
Jak informuje ZDiUM, regulacji poddane zostaną: ściek, wpusty deszczowe, krawężnik oraz zawory gazowe i studnia telekomunikacyjna. Specjalnymi zabezpieczeniami na czas robót zostanie objęta strefa zabytkowego muru w sposób gwarantujący nienaruszalność ogrodzenia i wszystkich jego elementów. W strefie metra od ogrodzenia wszystkie prace będą wykonywane ręcznie.
Roboty na mierzącym około 200 metrów odcinku ZDiUM przeprowadzi w dwóch etapach. Na początek weźmie się za odcinek od mostu do bramy restauracji, a drugiej kolejności od bramy restauracji do bocznego wyjścia z zoo.
W obu etapach ruch pieszy po tej stronie ul. Wajdy będzie utrzymany i skierowany na tymczasowy chodnik wyznaczony w ramach placu budowy. Trasa dla pieszych będzie zmieniana w zależności od harmonogramu robót. Wciąż będzie funkcjonował przystanek nocny przy bocznej bramie zoo.Tomasz Jankowski, Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta