Rubinowe Gody

Rubinowe Gody

Czy po czterdziestu latach wspólnego życia wiemy wszystko o naszym partnerze? Nie chodzi tu nawet o jakieś skrywane tajemnice, ale o jego nigdy niewypowiedziane pragnienia, aspiracje czy preferencje.

Grażyna i Marian po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają razem do luksusowego hotelu, by czterdziestą rocznicę ślubu uczcić inaczej, niż wszystkie poprzednie. Nie znają jednak praktycznego znaczenia słowa "luksus", co powoduje choćby problem z dostaniem się do pokoju, czy awersję do egzotycznego - jak na ich gusta - menu w tutejszej restauracji.

Wydawałoby się - standardowa sytuacja małżeństwa z prowincji. I z pewnością wspólny weekend dałoby się jakoś przecierpieć, gdyby nie gość spod łóżka oraz portier, który zależność pomiędzy państwem z- i spod łóżka definiuje jako erotyczny trójkąt, będący odskocznią od szarej, małżeńskiej codzienności, starsi państwo zaczynają przebudowywać swoje życie (również jego sferę erotyczną) na nowo, a portier Danny najchętniej zamieniłby trójkąt w czworokąt. Polityka miesza się z codziennym z życiem, rodzinna sielanka z polityczną debatą.

Kto wyjdzie obronną ręką z sytuacji, która dla każdej ze stron jest - delikatnie mówiąc - niekomfortowa? Sami zobaczcie.

Przypominamy o zasadach bezpieczeństwa:

Na terenie wydarzenia zaleca się korzystanie ze środków do dezynfekcji, zachowanie dystansu min. 1,5 metra oraz zakrywanie ust i nosa. Wydarzenia kulturalne mogą gromadzić do 25% publiczności, wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału widowni.

Szczegóły Rubinowe Gody

Premiera 2020-01-12
Reżyseria Wojciech Dąbrowski
Scenariusz Krzysztof Kędziora
Obsada
  • Małgorzata Szeptycka
  • Paweł Okoński
  • Rafał Kwietniewski
Projekt Wojciech Stefaniak
Kostiumy Maria Tomczak
Gatunek komedia
Długość 100 min

Lokalizacja

Wrocławski Teatr Komedia

pl. Teatralny 4, 50-051 Wrocław

Komentarze