wroclaw.pl strona główna
wroclaw.pl strona główna Wydarzenia we Wrocławiu. Sprawdź aktualny kalendarz imprez Wydarzenia - strona główna

Infolinia 71 777 7777

6°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:20

wroclaw.pl strona główna
  1. wroclaw.pl
  2. Wydarzenia
  3. Sztuka
  4. Artyści wizualni WARTO 2022 w CK Agora

FILTRUJ

RODZAJ

OPIS

Wystawa artystów wizualnych nominowanych do nagrody WARTO 2022

Wystawa będzie dopełnieniem prezentacji artystów nominowanych do nagrody WARTO 2022 i stanie się wizualnym wydarzeniem towarzyszącym koncertowi pt. WARTO Live w CK Agora. Inicjatorem konkursu dla młodych i obiecujących artystów wrocławskich, którego pierwsza edycja odbyła się w 2009 roku jest Gazeta Wyborcza.

W przestrzeni wystawienniczej holu CK Agora, zaprezentowane zostaną prace takich artystów wizualnych jak Izabela Opiełka – absolwentka wrocławskiej ASP, współzałożycielka i kuratorka Galerii JEST, Paweł Czekański – malarz, rzeźbiarz i uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych oraz Wiktor Gałka – zdobywca Nagrody Rektora i tytułu Najlepszego Dyplomu Roku 2021 na Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu.

Izabela Opiełka: Malarka, absolwentka ASP we Wrocławiu, gdzie mieszka i tworzy. Współzałożycielka i kuratorka Galerii JEST, grupy prowadzącej artist-run space i naświetlającej działalność młodych twórców. Zajmuje się malarstwem abstrakcyjnym inspirowanym kodami wizualnymi właściwymi dla komunikacji elektronicznej. Tworząc sięga po strzępy obrazów znanych z serwisów społecznościowych, popkultury i internetowego folkloru. Przenosi je na papierowe szablony, które stają się bazą dla olejnych i akrylowych płócien. Sprawia to, że obrazy Opiełki są precyzyjne w swej konstrukcji, a przy tym ekspresyjne i pełne energii.

Paweł czekański: studiował na wydziale malarstwa i rzeźby ASP we Wrocławiu, tu mieszka i pracuje. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach zbiorowych w Polsce i za granicą, autor wielu wystaw indywidualnych. Znany jest z form rzeźbiarskich wykonanych tradycyjnymi metodami (żeliwo, stal, marmur), ale w realizacjach sięga po inne media, m.in. fotografię i instalację. Cechą charakterystyczną jego sztuki jest wyrażona w ironicznej formie refleksja nad problemami współczesnego świata. W 2021 roku podjął temat kryzysu klimatycznego i odpowiedzialności ludzi za kolejne pokolenia. Przygotował dwie indywidualne wystawy “Let the world burn” (Galeria Aneks GSW, Opole) i “Let it burn” (Browar Mieszczański, Wrocław).

Wiktor Gałka: absolwent malarstwa ASP we Wrocławiu. Mieszka i tworzy we Wrocławiu. Artysta w swojej twórczości bada związek wątków transhumanistycznych z queerem oraz gender studies – przekraczania granic ciała, wieku i płci, redefiniuje społeczne i kulturowe paradygmaty. Poprzez malarstwo próbuje znaleźć odpowiedź na pytanie, jaka jest definicja człowieka w społeczeństwie przyszłości, w którym umysł może zostać skopiowany, a ciało zastąpione innym, w pełni syntetycznym, uwolnionym od binarności płci. Za swój cykl malarski otrzymał Nagrodę Rektora i tytuł Najlepszy Dyplom Roku ASP we Wrocławiu za rok 2021.

Wystawa potrwa do 10.05.2023.

 

 

Miejsce

Zobacz także