Spacer szlakiem dzikich roślin- 2.07, 11:00

Spacer szlakiem dzikich roślin

Witamy w Uzdrowisku Ołbin. Przez całe wakacje organizatorzy zapraszają ołbińskie seniorki i seniorów na serię wydarzeń stworzonych z myślą o nich. Będziemy spacerować pośród zieleni, wsłuchiwać się w dźwięki miejskiej przyrody, poznawać tajniki kuchni z chwastów, tworzyć naturalne kosmetyki i gimnastykować się po słowiańsku w otoczeniu drzew i kwiatów ołbińskich ogródków.

A na zakończenie turnusu- relaks! Czyli Piknik z koncertem i tworzenie przenośnych ogrodów w słoiku dla tych seniorów, którzy zostali w domu i z przyjemnością przyjmą odrobinę zieleni do swoich mieszkań. 

Na wszystkie wydarzenia obowiązują zapisy (zadzwoń lub napisz): telefon: Róża: 724 568 315, Marysia: 695 397 009 mail: [email protected] 

Turnusy:

  • I. Spacer szlakiem dzikich roślin, 2 lipca - sobota 11:00-12:30, prowadzący Maciej Makoś
  • II. Dźwiękowy spacer po ogródkach, 30 lipca - sobota, 11:00-12:30, prowadząca Róża Gołubowska W zdrowym ciele, zdrowy duch!
  • III. Gimnastyka słowiańska, 9 sierpnia - wtorek, 17:30-18:30, prowadząca Irmina Pilarska (prosimy o zabranie własnych mat do ćwiczeń, ale można ćwiczyć także bezpośrednio na trawie)
  • IV. Kuchnia z wykorzystaniem dzikich roślin, 20 sierpnia - sobota, 11:00-13:30, prowadzący: Chwastożercy Relaks! VI. Warsztat z tworzenia naturalnych kosmetyków (maseczki na twarz i odżywki do włosów), 30 sierpnia - wtorek, 17:30-19:00, prowadząca Agata Łoś
  • VI. Piknik z muzyką na żywo zespołu Sitartronic Duo z Michał Pękosz i Tomasz Orszulak + poczęstunek i warsztaty z ogrodu w słoiku, 17 września - sobota, 16:00-18:30, prowadząca Agata Łoś.

Prosimy o zabranie nakryć głowy, wygodnej odzieży na spacery i warsztaty. Wszystkie działania będą dostosowane do potrzeb seniorek i seniorów: zapewniamy wodę, odpoczynek w cieniu i dostęp do toalet​. Zbiórka 15 min przed każdym wydarzeniem przy punkcie: Ul. Daszyńskiego 77.

Koordynatorki: Róża Gołubowska, Izabela Grauman-Jezierska, Joanna Sokołowska, Maria Smolarek-Wyeth Partnerzy projektu: ROD Lepsze Jutro i Ołbiński Ogród Otwarty we Wrocławiu. Uczestnictwo w wydarzeniach jest bezpłatne. Projekt dofinansowano ze środków Miasta Poznań w ramach Poznańskiego Programu Edukacji Kulturowej, którego operatorem jest Centrum Kultury Zamek w Poznaniu.

Lokalizacja

Ołbin

Wyszyńskiego,  Wrocław

Komentarze