Otwarcie nowego boiska baseballowego

Otwarcie nowego boiska baseballowego

21 kwietnia, na terenie MCS Zakrzów przy ulicy Niepodległości 6, odbędzie się oficjalne otwarcie nowego boiska baseballowego we Wrocławiu, które zostało wybudowane dzięki wielu tysiącom głosów oddanych w ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego.

Wydarzenie to będzie jednocześnie wrocławskim otwarciem nowego sezonu baseballowego w polskiej ekstralidze.  

Przeciwnikiem wrocławian będzie aktualny Mistrz Polski – Silesia Rybnik. Historia tej drużyny sięga lat 80. ubiegłego wieku, a Mistrzostwo zdobyte w poprzednim sezonie było pierwszym po 30 latach posuchy. Warto przy okazji dodać, że drużyna Barons Wrocław także w ubiegłym roku zdobyła Puchar Polski – po raz pierwszy w swojej historii. W związku z tym szykuje się bardzo ciekawy pojedynek.

W obu zespołach będzie można zobaczyć najlepszych polskich baseballistów wzmocnionych graczami z zagranicy. W drużynie Silesii występuje miotacz z Japonii Hiroshi Funahashi oraz grający trener, który jest jednym z najlepszych pałkarzy w Polskiej lidze w minionym sezonie - Ryoma Watanabe. W szeregach Baronów zobaczymy Amerykanina Raymonda Wojtalę (posiadającego także polskie obywatelstwo),  Jefte Medinę z Dominikany, grającego trenera, drugiego Amerykanina Phila Acostę, który poprzedni sezon rozegrał w lidze Australijskiej oraz miotacza Adexa Gomeza pochodzącego z Meksyku!

Pojedynki w ekstralidze rozgrywane są w formie dwumeczy – pierwszy z nich trwa 9 zmian (trwa około 2,5 h), drugi zaczyna się po 30 minutowej przerwie i jest nieco krótszy – 7 zmian (trwa około 2 h).

Poza samym dwumeczem przewidziane są dodatkowe atrakcje dla dzieci i dorosłych. Na małym boisku zostaną ustawione stacje, gdzie każda osoba będzie mogła wypróbować swoich sił w baseball i softball. Zaraz obok boiska znajduje się również wybudowany w zeszłym roku nowy plac zabaw. W przerwie meczy zaplanowane są również konkursy z nagrodami dla kibiców.

Każdy uczestnik otrzyma materiał z zasadami gry, a w zrozumieniu akcji i to co się dzieje na boisku, pomoże doświadczony komentator.

Harmonogram wydarzenia:

  • 11.30 – 12.15 – uroczystość otwarcia
  • 12.00 – pierwszy mecz (9 zmian) Barons Wrocław vs Silesia Rybnik
  • 14.30 – konkursy dla kibiców
  • 15.00 – drugi mecz (7 zmian)  Barons Wrocław vs Silesia Rybnik.

Wideo / zdjęcia

Lokalizacja

MCS Zakrzów

Niepodległości 6,  Wrocław

Komentarze