Piknik ,,Po Stronie Natury”

Piknik ekologiczny – ,,Po Stronie Natury”

W weekend 13-14 maja, w godzinach 10:00 – 18:00 mieszkańcy Wrocławia w zamian za
10 plastikowych butelek będą mogli otrzymać sadzonkę drzewa i w ten sposób dołączyć do programu: „Po Stronie Natury”, którego głównym elementem jest sadzenie drzew dla ochrony zasobów wodnych. W ramach pikniku, który odbędzie się na Placu Solnym, przygotowano wiele atrakcji dla całych rodzin – na uczestników czekają między innymi: warsztaty z szycia nićmi PET, nauka malowania znaków turystycznych czy instalacja „Drugie życie butelki”.

Im więcej drzew, tym więcej czystej wody w naturze

Piknik jest częścią programu Po Stronie Natury, realizowanego przez Żywiec Zdrój wraz z partnerami: Lasami Państwowymi, Fundacją Ekologiczną Arka oraz Polskim Towarzystwem Turystyczno-Krajoznawczym. Wyjątkowym elementem tego pro-ekologicznego programu jest sadzenie drzew, bo to drzewa pozwalają chronić naturalne zasoby dla obecnych i przyszłych pokoleń. W tym roku zostanie ich posadzony kolejny milion.

Drugie życie butelki

Na uczestników strefy Po Stronie Natury czekają także liczne atrakcje, związane z wykorzystaniem surowców wtórnych. Dzięki instalacji „Drugie życie butelki” każdy z uczestników pikniku będzie mógł niemalże samodzielnie przetworzyć plastikową butelkę. Na końcu procesu uczestnicy otrzymają gadżet z tworzywa PET wydrukowany na drukarce 3D. Inne produkty z PET będzie można zobaczyć na specjalnej wystawie, a pasjonaci robótek ręcznych (i nie tylko) podczas warsztatów dowiedzą się jak praktycznym materiałem włókienniczym jest nić z surowca PET.

Atrakcje dla całych rodzin

Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się bezpośrednio od leśników z Lasów Państwowych, jak prawidłowo posadzić drzewo, sprawdzić swoją wiedzę  w jednym z eko-quizów i zdobyć atrakcyjne nagrody. Dla osób z zacięciem artystycznym również przygotowano atrakcje
– mural z autorską grafiką 3D związaną z naturą, na tle której każdy z uczestników będzie mógł zrobić sobie zdjęcie, warsztaty PTTK ze znakowania szlaków turystycznych. O tym jak bogata i fascynująca może być przyroda uczestnicy przekonają się dzięki instalacji „Tajemnice Natury”. W strefie Po Stronie Natury będzie można również zasięgnąć konsultacji dietetycznych oraz odpocząć w strefie relaksu.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

Plac Solny

Plac Solny, 53-110 Wrocław

Komentarze