GREEN DAY #1 – „posadź z nami ponad 1000 krzewów”

GREEN DAY #1 – „posadź z nami ponad 1000 krzewów”

Wrocław – łączy nas ciepło zaprasza do tworzenia zielonych Ogrodów Nadodrza. 27 maja uczestnicy zrobią coś na rzecz czystego powietrza we Wrocławiu – zasadzą wspólnie ponad 1000 krzewów przy ulicy Otwartej na Nadodrzu.

O roli zieleni w przestrzeni miejskiej wiele się mówi, a organizatorzy zachęcają do aktywnego działania i to już od najmłodszych lat. Nie chcą żyć w betonowym mieście, dlatego nie wycinają, lecz sadzą i zazieleniają! W ekosystemie miasta każde drzewo, każdy skrawek zieleni ma znaczenie. Nie tylko sprawia, że jest po prostu ładniej i przyjemniej czy tworzy miejsca do zdrowego odpoczynku, ale co najważniejsze – ma wielki wpływ na jakość powietrza, które nieustannie trafia do naszych płuc.

Podczas pierwszego spotkania z cyklu „Green Day”, Fundacja Open Mind wraz z partnerami zaprasza do wspólnego, rodzinnego sadzenia krzewów przy ul. Otwartej na wrocławskim Nadodrzu.

Uczestnicy zakasają rękawy, weźmą w dłonie łopatki i wspólnymi siłami zazieleniąWrocław. Z pewnością czeka na nich trochę ciężkiej pracy, ale fantastyczne efekty zawsze przynoszą ogrom satysfakcji i radości. Organizatorzy zapewniają sadzonki krzewów „Ligustrum vulgare”, wsparcie ogrodników i eko-wolontariuszy UPC, a przede wszystkim dobrą atmosferę.

Wstęp wolny.

Lokalizacja

ul. Otwarta na Nadodrzu

Otwarta,  Wrocław

Komentarze