Motokropla

Motokropla

W najbliższą sobotę motocykliści zjawią się we Wrocławiu, by rozpocząć nowy sezon. I żeby wspólnie ze wszystkimi wrocławianami doskonale się bawić w czasie wielkiej, rodzinnej imprezy. 9. edycja MotoKropli – wydarzenia od początku organizowanego we współpracy z Magnolia Park - rozpocznie się o godz. 10.00 mszą świętą we wrocławskiej katedrze na Ostrowie Tumskim. Po niej ks. Paweł Cembrowicz poświęci wszystkie maszyny, a wielobarwna, radosna parada wyruszy na ulice miasta.

Rock, motoryzacja i taniec         

Około godziny 11.30 uczestnicy parady zameldują się na mecie przed Magnolia Park. Tam każdy będzie mógł z nimi porozmawiać, obejrzeć ich motocykle i skorzystać z licznych atrakcji. Zaplanowano kilka ciekawych wydarzeń.

Na scenie pojawią się m.in. Rock N roll Rebels – zespół z Sosnowca prezentujący największe światowe standardy rock and rolla, w tym utwory takich artystów, jak: Elvis Presley, Chuck Berry, The Beatles czy Roy Orbison. Równie atrakcyjnie zapowiada się występ wrocławskich cheerleaderek ze znakomitej grupy Wild Cats Cheerleaders. Wielbicieli motoryzacji ucieszą zapewne prezentacje zabytkowych pojazdów, w tym kultowych garbusów. W planie są również bardziej egzotyczne rozrywki, jak np. mierzenie… głośności wydechów motocyklowych. Wynik będzie zapewne imponujący, bo – jak mówi Marcin Piotrowski, pomysłodawca akcji – na rozpoczęciu sezonu jest spodziewanych ok. 1000 motocykli.

Najważniejsze: oddać krew!       

Najistotniejszym punktem programu MotoKropli będzie zbiórka krwi. Organizatorzy liczą na to, że jak co roku do akcji tłumnie przyłącza się wrocławianie. – Tegoroczna edycja zapowiada się rekordowo. W tym roku, oprócz stanowisk stacjonarnych, będą dodatkowo aż cztery krwiobusy – zapowiada Marcin Piotrowski. – Każda osoba, która w sobotę odda krew, dostanie pakiet gadżetów MotoKropli i zaproszenie na bezpłatny posiłek w wybranych restauracjach w Magnolia Park – dodaje. Warto przypomnieć, że to już 9. edycja MotoKropli. Podczas ubiegłorocznej edycji udało się zebrać blisko 68 litrów krwi, która trafiła do szpitali na Dolnym Śląsku. 

Wypełnij PIT za darmo, wesprzyj chore dzieci!        

Na tym nie koniec łączenia przyjemnego z pożytecznym – od godz. 11.00 do 19.00 w Magnolia Park będzie można za darmo wypełnić roczne zeznanie podatkowe. Pomogą w tym profesjonalni księgowi, których każdy znajdzie w pobliżu sklepu Super-Pharm. Co więcej, od razu wyślą wypełniony PIT drogą elektroniczną do odpowiedniego urzędu skarbowego. W zamian wystarczy przekazać 1% podatku małym pacjentom z Fundacji Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Jeśli ktoś nie zdecyduje się na to, pomoc w rozliczeniu będzie płatna – 25 zł. W piątek i sobotę, na terenie Magnolia Park na rzecz podopiecznych Fundacji, w ramach akcji „Pola Nadziei”, będą kwestować wolontariusze.

Lokalizacja

Parking przed Magnolia Park

Legnicka 58, 54-204 Wrocław

Komentarze