Hydropolis czynne od 7 maja

Hydropolis

Jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych Wrocławia. 

Hydropolis podzielono na 7 stref tematycznych. Każda sala Hydropolis jest obudowana multimedialnymi tablicami z ciekawostkami na temat przełomowych odkryć podwodnego świata, natury wody i sposobu jej wykorzystania przez człowieka. W Hydropolis znajdują się dziesiątki modeli statków, łodzi i innych konstrukcji. Zobaczyć i dotknąć można tu wielu urządzeń, pomp, silników czy dźwigni.

Przy zwiedzaniu wystawy należy pamiętać o zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.

Na terenie centrum wiedzy o wodzie będzie mogło przebywać jednocześnie do 250 gości. Każdy z nich w trakcie zakupu biletu otrzyma jednorazowe rękawiczki. Zwiedzający będą poddawani obowiązkowemu pomiarowi temperatury ciała i muszą pamiętać o noszeniu maseczek.

Ponadto na terenie całego obiektu są rozmieszczone pojemniki z płynem do dezynfekcji. Przewodnicy i przewodniczki będą pracować w maseczkach oraz w rękawiczkach.

Godziny otwarcia Hydropolis

Ekspozycja jest dostępna dla odwiedzających:

  • od wtorku do piątku w godzinach 09.00-18.00,
  • weekendy od 10.00 do 20.00,
  • poniedziałki nieczynne.

Obecnie w centrum wiedzy o wodzie trwają też prace nad nową wystawą czasową, która planowo zostanie otwarta w drugiej połowie lipca tego roku. Będzie ona skoncentrowana na wykorzystaniu sezonowych i regionalnych produktów w aspekcie ekologicznym. Bilety można zakupić przez stronę internetową.

Więcej informacji na temat Hydropolis przeczytasz tutaj: https://visitwroclaw.eu/miejsce/hydropolis 

Lokalizacja

Hydropolis – centrum wiedzy o wodzie

Na Grobli 17, 50-421 Wrocław

Komentarze