Wrocławianie znów w rowerowej czołówce Europy!

Przez ostatni miesiąc wrocławianie Kręcili dla Wrocławia podczas Europejskiego Wyzwania Rowerowego. European Cycling Challenge 2016 to już 5. edycja rowerowej rywalizacji, do której stanęły miasta z całej Europy. Rywalizacja trwała przez cały maj. Wrocławianie przejechali w tym czasie ponad 333 tysiące kilometrów, dzięki czemu nasze miasto zajęło wysokie, drugie miejsce.


W maju do szkoły, pracy, na zakupy lub do znajomych dojeżdżaliśmy rowerami! W tym roku po raz drugi już Wrocław wziął udział w European Cycling Challenge, czyli rywalizacji miast z całej Europy w ilości przejechanych na rowerze kilometrów. Na wynik Wrocławia mógł pracować każdy, wystarczy, że w maju przesiadł się na rower i za pomocą specjalnej aplikacji rejestrował przejechane kilometry. We Wrocławiu zrobiło tak ponad 3000 osób, z czego blisko 2000 kręciło dla Wrocławia regularnie. Dzięki temu na 52 europejskie miasta biorące udział w Wyzwaniu, Wrocław zajął wysokie, drugie miejsce ustępując tylko Gdańskowi.

333 tysiące kilometrów po Wrocławiu

Tegoroczna edycja Wyzwania była ogromnym sukcesem dla wszystkich polskich miast biorących w nim udział. Sześć z nich uplasowało się w pierwszej dziesiątce. Ponownie najlepszy okazał się Gdańsk, zwyciężając rywalizację z 825 550 przejechanych kilometrów na koncie. Na podium znalazł się również Wrocław z wynikiem 333 566 kilometrów (o tysiąc kilometrów mniej niż w ubiegłym roku) i Warszawa – 307 144 kilometrów. Bydgoszcz, która w wyzwaniu wzięła udział po raz pierwszy uplasowała się na szóstym miejscu z wynikiem 171 924 km. Łódź zajęła miejsce 8, Poznań (również po raz pierwszy w wyzwaniu) miejsce dziewiąte, a Gdynia, podobnie jak w ubiegłym roku, 11. miejsce. Łącznie wszystkie europejskie miasta przejechały blisko 4 mln kilometrów.

Udana promocja roweru w mieście

Do rowerowego kręcenia zachęcało Wrocławian Stowarzyszenie Akcja Miasto we wsparciu portalu wroclaw.pl, pod patronatem Komisji Europejskiej. Oprócz regularnych motywujących postów na profilu Kocham Wrocław, wybieram rower na Facebooku, informacji zasięgnąć można było na specjalnym portalu krecdlawro.pl. W mediach społecznościowych pojawiały się także konkursy z nagrodami, a na szczególny doping aktywistów można było również liczyć “na mieście” – na Bulwarze Dunikowskiego odbyła się wyjątkowa sesja zdjęciowa, a rowerzyści posłuchać mogli zagrzewających do dalszej jazdy haseł. We wtorek, 31 maja, na zakończenie EWR, odbyło się śniadanie dla cyklistów jako podziękowanie za zaangażowanie i rewelacyjny wynik. Na zroweryzowanych czekał poczęstunek z Central Cafe i Piekarni Karłowice, soczyste jabłka oraz moc gadżetów.

W połowie czerwca odbędzie się gala podsumowująca tegoroczne rowerowe zmagania wrocławian, na której ci najlepsi zostaną nagrodzeni.Zgłoś uwagę