wroclaw.pl strona główna Najświeższe wiadomości dla mieszkańców Wrocławia Dla mieszkańca - strona główna

Infolinia 71 777 7777

8°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 06:00

wroclaw.pl strona główna
Posłuchaj podkastu wroclaw.pl
na dzień dobry
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Dla mieszkańca
  3. Aktualności
  4. Biurowiec Times w zabytkowym szpitalu idzie pod młotek. Syndyk wystawił ofertę za prawie 22 mln zł [ZDJĘCIA]

Biurowiec Times w zabytkowym szpitalu idzie pod młotek. Syndyk wystawił ofertę za prawie 22 mln zł [ZDJĘCIA]

Magdalena Pasiewicz,

Syndyk masy upadłościowej obecnego właściciela budynku, czyli spółki City Point, wystawił zabytkową nieruchomość położoną tuz przy wrocławskim Rynku na sprzedaż. Budynek Times u zbiegu ulic Kazimierza Wielkiego i św. Mikołaja kupić można za blisko 22 mln zł.

Reklama

Zabytkowy budynek przy ul. Kazimierza Wielkiego 1 i św. Mikołaja 63, którego początki datowane są na XV wiek, pełnił kiedyś funkcję Miejskiego Szpitala Bożego Grobu (nazywanego też: Wrocławskim Szpitalem Niewiniątek przytułku Bożego Grobu).

Ogłoszenie o sprzedaży zabytku pojawiło się 10 marca

Właściciel nieruchomości - spółka City Point ogłosiła upadłość. Syndyk masy upadłościowej wystawił ofertę sprzedaży zabytkowego budynku, w którym mieszczą się obecnie głównie biura. W skład gruntu wchodzą działki (nr 43/3, 40/2 AM – 25 obręb Stare Miasto) o powierzchni 1 583 m kw. Na tych działkach znajduje się biurowo-usługowy Times o kubaturze 18237,73 m kw. (powierzchnia zabudowy 993,58 m kw. i dziedziniec z przeszklonym dachem o powierzchni 571,42 m kw).

Budynek wyceniono na 21 mln 990 tys. zł

W ogłoszeniu oferty sprzedaży umieszczona została także informacja o tym, że przy zakupie budynku nie będzie udzielona rękojmia za wady fizyczne i prawne. Oznacza to, że jeśli budynek ma wymagające naprawy usterki, albo zobowiązania prawne, to kupujący bierze to na siebie i nie przysługuje mu prawo odwołania po zakupie. 

Reprezentant syndyka zapewnia, że budynek jest w dobrym stanie techniczny, a obecni najemcy nie mają powodów do obaw. Wszystkie podpisane z nimi umowy najmu lokali są kontynuowane. W budynku są też powierzchnie biurowe niezagospodarowane (to około 350 m.kw.), które wciąż można wynająć mimo sprzedaży budynku. W tym celu skontaktować się należy z synykiem prowadzącym sprzedaż. 

Oferty są przyjmowane do 9 maja 2023 r.

W budynku większość powierzchni jest obecnie wynajęta

Wiemy, że syndyk przygotował budynek do sprzedaży. Mamy też potwierdzenie, że na razie umowy pozostają i możemy tu zostać. Zaniepokoiła nas ta sytuacja, ale jesteśmy dobrej myśli
mówił jeden z najemców powierzchni biurowca Times

Dziś w budynku Times, poza biurami, znajduje się restauracja, czy fryzjer. Okazjonalnie wynająć można tam było też przeszkloną przestrzeń na dziedzińcu, traktowaną przez właścicieli jak centrum konferencyjno-bankietowe. 

Historia zabytkowego budynku, czyli od szpitala do Timesa

Kilkukrotnie przebudowany budynek szpitala pełnił w swojej historii różne funkcje, ostatecznie został biurowcem. Szczęśliwie w czasie wojny nie został uszkodzony, a swoją ostatnią przebudowę (w latach 2007-2008) przechodził pod ścisłym nadzorem konserwatora zabytków.

Charakterystyczną, drewnianą rzeźbę Chrystusa Króla, z narożnika budynku odnowiono. To kopia wykonana w latach 70. ubiegłego wieku, na wzór stojącej tam wcześniej. Oryginalną przeniesiono do Muzeum Architektury we Wrocławiu.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl