4. Wniosek o dodatek węglowy – jak go wypełnić? To proste! Podpowiadamy [INSTRUKCJA]
Sprawdź, jak wypełnić wniosek o dodatek węglowy fot. freepik.com
Sprawdź, jak wypełnić wniosek o dodatek węglowy

Można już składać wniosek o dodatek węglowy we Wrocławiu. To 3 tys. zł na jedno gospodarstwo domowe dla osób, dla których głównym źródłem ogrzewania domu lub mieszkania jest węgiel. We Wrocławiu dokumenty przyjmuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Sprawdź, jak należy poprawnie wypełnić wniosek, krok po kroku!

Wniosek o dodatek węglowy we Wrocławiu – instrukcja

Wypełnienie wniosku o dodatek węglowy we Wrocławiu jest proste. Na początku warto uwzględnić adresata – rozpatrują je gminy, a więc zwracamy się do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta, w którym mieszkamy. W formularzu należy w nim podać dane wnioskodawcy, m.in. imię, nazwisko, PESEL oraz adres zamieszkania. Oprócz tego ważna jest informacja o źródle ogrzewania na paliwo stałe (kocioł, koza, piec kaflowy), a także numer rachunku bankowego, na który mają zostać przekazane pieniądze. Na końcu podpisujemy oświadczenie o tym, że podane w formularze dane są prawdziwe.

Zobacz instrukcję, jak wypełnić wniosek o dodatek węglowy krok po kroku:

Wniosek o dodatek węglowy znajdziesz poniżej w plikach do pobrania lub na stronie GOV.

Gdzie we Wrocławiu można złożyć wniosek o dodatek węglowy?

Dodatek węglowy to 3 tys. zł przypadające na jedno gospodarstwo domowe dla osób, dla których głównym źródłem ogrzewania domu lub mieszkania jest węgiel.

We Wrocławiu wniosek o dodatek węglowy przyjmowany jest w 13 punktach:

• Namysłowska 8, Centrum Biznesu GRAFIT - w Dziale Świadczeń, Biurze Obsługi Klienta (główny punkt przyjęć wniosków),
  • Hubska 30/32, Biuro Obsługi Klienta,
  • Strzegomska 6, główna siedziba MOPS,
  • Braniborska 6/8, Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 1,
  • Średzka 42, Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 2,
  • Nowowiejska 102, Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 3,
  • Oficerska 9A, Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 4,
  • Kniaziewicza 29, Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 5,
  • Kamieńskiego 190, Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 6,
  • Żeromskiego 79, Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 6,
  • Plac Św. Macieja 4, Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 7,
  • Plac Św. Macieja 19/20, Zespół Terenowej Pracy Socjalnej nr 7,
  • Zachodnia 3, Zespół ds. Osób Bezdomnych i Uchodźców.

Odkąd ruszył program przyjęliśmy około 300 wniosków. Formularz, który należy wypełnić jest prosty i raczej nie sprawia nikomu problemów. To kwestia podania podstawowych danych oraz zaznaczenia krzyżykiem jaki mamy piec na paliwo stałe. Formularze są dostępne zarówno u nas, jak i na naszej stronie. Można je wypełnić w domu lub na miejscu. Jak na razie nie ma kolejek, a przyjmowanie wniosków idzie szybko i sprawnie, gdyż można to zrobić aż w 13 punktach w całym mieście. W dodatku w samym „Graficie” jest aż 13 stoisk, które przyjmują dokumenty.
Ewa Kiepla, zastępca kierownika Działu Świadczeń Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej we Wrocławiu

W Centrum Biznesu GRAFIT, przy ulicy Namysłowskiej można składać wnioski o dodatek węglowy:

• w poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godz. od 7:30 do 15:00,
  • w czwartek w godz. od 7:30 do 16:30.

Wszystkie inne punkty czynne są od poniedziałku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:00.

Do kiedy można składać wnioski o dodatek węglowy?

Warto pamiętać o tym, że wnioski o dodatek węglowy we Wrocławiu należy składać do 30 listopada 2022. Można to zrobić osobiście, przesłać formularz internetowo lub wysłać go pocztą. Jeśli będzie on przesyłany drogą elektroniczną, musi być opatrzony podpisem elektronicznym lub uwierzytelniony przy pomocy profilu zaufanego (np. z pomocą banku). Warto pamiętać, że od momentu złożenia wniosku o dodatek węglowy gmina będzie miała 30 dni na wypłatę.