Jej budowa trwała dwa lata (nie było łatwo, bo konstrukcję trzeba było wznieść na wysokości 1425 metrów nad poziomem morza). Cała inwestycja to koszt 13 600 000 złotych.
Uroczyste otwarcie odbyło się kilka dni temu, 26 września, a już wieża na Śnieżniku jest uznawana za jedną z większych atrakcji w regionie.
Mnóstwo turystów przyjeżdża, żeby ją zobaczyć. Ja sam już w ten weekend znów idę na Śnieżnikzdradza nam Lech Kawecki, zastępca burmistrza Stronia Śląskiego, które współfinansowało budowę
Wstęp na wieżę jest bezpłatny.
Wieża na Śnieżniku. Jak dojechać? Gdzie zaparkować?
- Najlepiej – gdy jedziemy samochodem – zaparkować przy Jaskini Niedźwiedzia w Kletnie i stamtąd wejść na szczyt Śnieżnika lub zostawić auto na bezpłatnym, gminnym parkingu w miejscowości Kamienica, i stamtąd ruszyć na szczyt. Można również wchodzić od strony Siennej - Czarnej Góry, przez masyw Żmijowca – radzi Lech Kawecki.
- Trasa Wrocław-Kamienica to 121 kilometrów (czas przejazdu samochodem to 2 godziny i 21 minut).
- Trasa Wrocław-Kletno to 119 kilometrów (czas przejazdu samochodem to 2 godziny i 14 minut).
- Trasa Wrocław-Czarna Góra to 124 kilometry (czas przejazdu samochodem to 2 godziny i 11 minut)
Wieża na Śnieżniku z tarasem na wysokości 30 metrów
Wieża ma wysokość 34 metrów i 15 cm. - Taras widokowy zlokalizowany jest na wysokości 30 metrów. Wieża nie posiada windy – opowiada zastępca burmistrza Stronia Śląskiego. - Dzięki przeszklonej elewacji, idąc klatką schodową - od wysokości około 8 metrów - rozpościerają się widoki na kopułę Śnieżnika i panoramę gór. Oczywiście najładniejsze widoki są z górnego tarasu widokowego – dodaje Lech Kawecki.
Zobacz piękne widoki ze szczytu Śnieżnika!