Aby oswoić proces starzenia, przystosować się do zmian związanych z wiekiem i dostrzec w późnym etapie życia nowe możliwości, trzeba świadomie zarządzać potrzebami seniorów: monitorować je, wdrażać i koordynować działania podnoszące jakość coraz dłuższego życia.
Holistyczne wytyczne
W tym roku organizatorzy Dni Gerontologii: Wrocławskie Centrum Seniora - zespół Wrocławskiego Centrum Rozwoju Społecznego, Uniwersytet Medyczny im. Piastów Śląskich we Wrocławiu i Polskie Towarzystwo Gerontologiczne zapraszają do udziału w IV edycji wydarzenia w dniach 15-16 listopada 2024 r. pod hasłem Holistyczne spojrzenie na człowieka w wieku senioralnym.- Wrocławskie Dni Gerontologii to wyjątkowe wydarzenie, które otwiera dialog między światem nauki a praktyką w zakresie wyzwań i rozwiązań późnej dorosłości – zapowiada Robert Pawliszko, zastępca dyrektora WCRS we Wrocławiu.
Podczas konferencji wykłady wygłoszą zaproszeni goście z całej Polski, a wśród nich:
- „Jak zatrzymać starzenie się mózgu” – prof. Małgorzata Sobieszczańska
- „Kiedy należy uprawiać seks”- prof. Dariusz Kałka
- „Wielodyscyplinarne zalecenia w walce z osteoporozą” – prof. Anna Skrzek
- „Oblicza depresji w wieku podeszłym”- prof. Joanna Rymaszewska.
Cały harmonogram wydarzenia dostępny jest KLIKNIJ TUTAJ.
Ruch i towarzystwo
Dwudniowe spotkania ze specjalistami to okazja pogłębienia wiedzy z zakresu gerontologii i geriatrii. Eksperci będą szukać przyczyn trudności w organizacji wsparcia holistycznego i zbadają możliwe drogi pomocy seniorom w uzyskaniu dobrostanu psychofizycznego. Będzie także możliwość wymiany poglądów podczas dyskusji podzielonej na trzy bloki tematyczne:
- o wpływie ruchu na zdrowie seniorów
- o wsparciu psychologicznym i kontakcie społecznym jako czynnikach poprawiających kondycję fizyczną i emocjonalną osób starszych
- o problemach w realizacji opieki długoterminowej.
W wielu wymiarach
- Chcemy, aby tegoroczna konferencja i debata były dla środowiska senioralnego kierunkowskazem, jak dbać o zdrowie wielowymiarowo i perspektywicznie. I jak gromadzić zasoby psychofizyczne, mentalne i społeczne, by kreować swoją dojrzałą rzeczywistość, a nie pozostawać w niej niespełnionym i biernym – wyjaśnia koordynatorka wydarzenia Aleksandra Szermach z Wrocławskiego Centrum Seniora zespołu WCRS.
Wstęp na wydarzenie (budynek Wydziału Farmacji Uniwersytetu Medycznego, ul. Borowska 211, pierwsze piętro) jest bezpłatny.
Żeby się zarejestrować, KLIKNIJ TUTAJ