SatRev to wrocławska firma, która z powodzeniem działa w branży kosmicznej na arenie międzynarodowej. Specjalizują się w tworzeniu kompleksowych systemów obserwacyjnych, obejmujących zaawansowane satelity, naziemne centra kontroli i oprogramowanie do analizy danych. Spółka współpracuje m.in. ze SpaceX, oraz rządami Omanu, Gujany, Rwandy, Australii i Indonezji.
REAKTO to polski producent i operator systemów bezzałogowych. Spółka jest autorem unikalnej infrastruktury dronowej o wszechstronnym zastosowaniu, począwszy od ochrony mienia, poprzez analitykę OZE, ochronę środowiska i inspekcje BHP.
Spółka REAKTO Drone Services – która również ma wejść w skład holdingu – dostarcza rozwiązania dla sektora zbrojeniowego. Jej fagowym produktem jest system K-Crusher, pokazanym niedawno na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego, gdzie został nominowany do nagrody Uzbrojenie Lekkiej Piechoty przez dowództwo Wojsk Obrony Terytorialnej. To rozwiązanie umożliwia niemal natychmiastową i w pełni autonomiczną neutralizację wrogich dronów kamikaze i bombowych.
SatRev, REAKTO, REAKTO Drone Services – przy wsparciu JRH ASI i AMM Global. Specjalny holding i nowy rozdział w polskim deep-techu
Holding ma w planach stworzenie jedynego w swoim rodzaju systemu obserwacyjnego, który zapewni wsparcie na lądzie, w powietrzu i w kosmosie.
– To wyjątkowe połączenie umożliwi tworzenie rozwiązań dla rządowych i przemysłowych klientów na całym świecie, rewolucjonizując sposób prowadzenia monitoringu, działań operacyjnych i przetwarzania strategicznych informacji – mówią pomysłodawcy.
Wrocławianie w holdingu o wartości ponad miliard złotych
W projekcie uczestniczy AMM Global główny akcjonariusz w REAKTO i REAKTO Drone Services. Kluczową rolę w tej współpracy pełnić będzie notowana na giełdzie JRH ASI S.A., będący inwestycyjnym parasolem dla tego procesu. JRH to dynamicznie rozwijająca się grupa inwestycyjna, specjalizująca się w sektorach nowych technologii, energii odnawialnej i biotechnologii.
Planowane przychody wypracowane przez spółki wchodzące w skład nowego przedsięwzięcia, oraz wejścia tych spółek na nowe rynki, pozwolą stworzyć holding o wartości ponad miliard złotych. Podpisany właśnie list intencyjny otwiera drogę do umowy inwestycyjnej.