wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Nowe kierunki studiów na uczelniach we Wrocławiu. Ciekawe studia, gwarantowana praca

Na ponad dwudziestu wrocławskich uczelniach wykładanych jest kilkaset kierunków studiów. Mimo tak szerokiej niemal co roku uruchamiane są nowe specjalizacje – to efekt zmian na rynku pracy. Uczelnie oferują studia, których absolwenci mają gwarancję na ciekawą pracę i dobre zarobki.

Politechnika Wrocławska: Specjalności proekologiczne w cenie

Aż trzy nowe kierunku studiów otwiera Politechnika Wrocławska. Studia magisterskie w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i ochronie klimatu prowadzone będą na Wydziale Inżynierii Środowiska.

Nowy kierunek to studia obejmujące kwestie prawne, zarządzanie i wiedzę technologiczną. Chcemy szkolić inżynierów technologii i doradców technologicznych, ale także specjalistów od prawa krajowego i europejskiego, którzy wkrótce będą mieli ogromny wpływ na niemal każdą dziedzinę naszego życia
Dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan ds. finansowych i ogólnych Wydziału Inżynierii Środowiska

Gospodarka o obiegu zamkniętym dotyczy strategii zrównoważonego rozwoju gospodarczego obejmująca świadome zarządzanie cyklem życia produktów, odzysku i ponownego wykorzystania surowców. Zamknięta pętla obiegu surowców minimalizuje zużycie energii, emisję zanieczyszczeń i ilość powstających odpadów.

Na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii rozpoczynają się studia z zakresu geoenergetyki, ale ich program powstaje w ścisłej współpracy z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym, którego specjaliści także będą prowadzić kursy na tym kierunku.

Przyszli inżynierowie poznają m.in. zasady oceny potencjału energetycznego wnętrza Ziemi, technologie przekształcania ciepła ukrytego w warstwach skalnych, parze wodnej czy wodzie na energię elektryczną lub cieplną.

Na tym samym wydziale ruszają studia dotyczące inżynierii surowców mineralnych.

– To studia w sam raz dla tych, którzy lubią nauki geograficzne i interesują się ochroną środowiska, a chcieliby połączyć to z wiedzą inżynierską – zapowiadają organizatorzy.

Nowy kierunek przygotuje specjalistów z zakresu:

 • geologii inżynierskiej i geotechniki,
 • inżynierii mineralnej i ochrony środowiska,
 • geoturystyki i rewitalizacji.

Dolnośląska Szkoła Wyższa: Rusza licencjat z zarządzania

Zarządzanie to nowy kierunek w ofercie studiów licencjackich Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Program kierunku Zarządzanie został stworzony z myślą o połączeniu kompetencji miękkich, takich jak negocjacje, komunikacja i rozwiązywanie konfliktów, z fachową wiedzą, przekazywaną przez praktyków z branży
Dr Danuta Studencka-Derkacz, Dolnośląska Szkoła Wyższa

W ramach kierunku możliwy jest wybór spośród sześciu specjalności:

 • Marketing i social media,
 • Marketing i sprzedaż,
 • Zarządzanie instytucjami edukacyjnymi,
 • Zarządzanie nieruchomościami,
 • Zarządzanie przedsiębiorstwem
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi

AWF: Kinezjologia i terapia zajęciowa dla specjalistów od aktywności fizycznej

Wrocławska AWF otwiera dwa nowe kierunki studiów.

 • kinezjologię: trzyletnie studia licencjackie w języku angielskim. Program zajęć obejmuje szeroko pojętą wiedzę z zakresu aktywności ruchowej człowieka traktowanej interdyscyplinarnie w obszarach podstawowych nauk biomedycznych, humanistycznych, społecznych oraz nauk stosowanych.

Absolwenci tego kierunku znajdą pracę w instytucjach i firmach zajmujących się promocją zdrowia oraz jako trenerzy personalni.

 • terapię zajęciową: stacjonarne (dzienne) studia I i II stopnia (licencjackie i magisterskie).

Terapia zajęciowa zajmuje się wieloaspektową rehabilitacją, poprawą dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego osób i grup społecznych.

Uniwersytet Przyrodniczy / Politechnika Wrocławska: Po „bioeconomy” pewna praca

Kierunek „bioeconomy” – studia prowadzone będą w języku angielskim, powstał na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr przy udziale Politechniki Wrocławskiej.

Program studiów obejmuje wiedzę inżynierską z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć naukowych, innowacji, technologii, ochrony know-how, procesów przemysłowych, logistyki łańcucha dostaw i ekonomii.

Specjalista po naszych studiach znajdzie pracę w wielu instytucjach i programach we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Mamy programy „Dolnośląska Zielona Dolina”, „Dolnośląska Dolina Wodorowa”, mamy wiele firm z obszaru biotechnologii. Zresztą, zależy nam, aby nasi absolwenci pracowali także na własny rachunek zakładając firmy, start-upy, ośrodki badawczo-rozwojowe
Prof. Andrzej Białowiec z Katedry Biogospodarki Stosowanej UPWr, współautor koncepcji kierunku studiów

Czytaj też: Prof. Andrzej Białowiec, 30 Kreatywnych Wrocławia

Specjaliści po „bioeconomy” będą mieli wiedzę nie tylko z zakresu biotechnologii, ale również logistyki, poznają zasady badania rynku, tworzenia łańcuchów dostaw. Wykwalifikowani inżynierowie będą poszukiwani również w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych, w firmach konsultingowych, w laboratoriach badawczych, czy firmach biotechnologicznych.

Uniwersytet Przyrodniczy oferuje także nowe studia z zakresu agroinżynierii.

Absolwenci mogą pracować bezpośrednio w gospodarstwach, ale też i w firmach produkujących sprzęt dla rolników czy agencjach wspierających produkcję żywności. 

Akademia Sztuk Pięknych: Studia z rysunku. Od komiksu po gry video

Studenci zapoznają się z szeroko pojętymi aspektami rysunku artystycznego, anatomicznego i perspektywicznego oraz działaniami okołorysunkowymi. Otrzymują wykształcenie z zakresu zaawansowanych technologii rysunku, poznają rysunek zawodowy.

Podstawowy program (z pulą przedmiotów do wyboru) student uzupełnia o przedmioty wybrane z całej oferty edukacyjnej ASP.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Wystawa rysunków studentów ASP ASP Wrocław
Wystawa rysunków studentów ASP

Absolwenci są przygotowywani do podjęcia pracy na rynku zawodowym, poznają podstawy zagadnień takich jak:

 • komiks,
 • rysunek w grach video,
 • storyboard,
 • rysunek prasowy,
 • ilustracja

Zdobywają wiedzę na temat prawa autorskiego, funkcjonowania rynku sztuki i działań komercyjnych.

Uniwersytet Ekonomiczny: Kuźnia specjalistów od zarządzania i nowych technologii

Znacznie rozrosła się oferta studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym. Uczelnia przygotowująca menedżerów, przedsiębiorców, finansistów i specjalistów innych dziedzin około ekonomicznych proponuje aż sześć nowych kierunków studiów podyplomowych.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu UE Wrocław
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu

 • Menadżer CRS – społeczna odpowiedzialność biznesu to forma działań, w której firmy angażują się m.in.: na rzecz inicjatyw środowiskowych, charytatywnych czy prowadzą projekty wolontariackie;
 • Menedżer zrównoważonego rozwoju – kierunek dla osób, które chcą poznać metody prowadzenia i rozwoju firmy w zgodzie z nauką o środowisku, jednocześnie realizując cele przedsiębiorstwa i obowiązujące regulacje prawne;
 • Dietetyka gerontologiczna – studia dotyczące metod poprawy jakości życia przez dietę i sposób odżywiania;
 • Nowoczesne technologie w finansach: FinTech – studia realizowane w ramach współpracy ze Związkiem Przedsiębiorstw Finansowych. Idealne rozwiązaniem dla osób zainteresowanych obszarem FinTech, które chcą poznać sposoby zwiększenia wydajności, obniżenia kosztów i elastycznego wprowadzania zmian w swoich projektach;
 • Strategic Leadership (w języku angielskim) - program studiów został opracowany na podstawie konsultacji z managerami i ich opinii dotyczących umiejętności niezbędnych do zarządzania organizacjami i strategicznego kierowania ludźmi.

Uniwersytet Wrocławski: Zielona chemia, czyli nowatorskie rozwiązania dla branży chemicznej

Organizatorzy nowego kierunku studiów na Wydziale Chemii UWr zapowiadają:

– Zielona chemia zwana jest również chemią zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest wykształcenie kadry zdolnej do podjęcia trudu transformacji przemysłu chemicznego w stronę chemii przyjaznej dla środowiska, czyli projektowania produktów i procesów, które minimalizują, a nawet eliminują stosowanie substancji niebezpiecznych.

Kliknij, aby powiększyć
Powiększ obraz: Rzeźba Atom przed gmachem Wydziału Chemii www.wroclaw.pl
Rzeźba Atom przed gmachem Wydziału Chemii

Oprócz przedmiotów kierunkowych przygotowano bogatą ofertę przedmiotów do wyboru, dzięki którym student będzie mógł samodzielnie planować swoją ścieżkę kształcenia, w oparciu o swoje zainteresowania.

Duży nacisk w kształceniu położony jest na rozwijanie kompetencji miękkich: kreatywności, logicznego myślenia, umiejętność pracy w zespole.

Uniwersytet SWPS Wrocław

Uczelnia oferuje dwa nowe kierunki studiów, w tym jeden w języku angielskim.

Psychologia wykładana w języku angielskim to kierunek zarówno dla kandydatów z zagranicy jak i Polaków, którzy chcą już na stracie uczyć się psychologii w po angielsku nie wyjeżdżając z kraju.

Natomiast na kierunku Komunikacja i media Komunikacja Wizualna powstały studia II stopnia (magisterskie).

Studia przygotowują do pracy w agencjach kreatywnych, reklamowych i projektowych, w obszarze projektowania komunikacji, brandingu i marketingu wizualnego.

Z opisu kierunku: – Nasi studenci poznają najnowsze teorie projektowe i ich praktyczne zastosowanie. Dowiadują się, jak stosować narzędzia komunikacji wizualnej w kreacji marketingowej, reklamowej, brandingowej, komunikacji marek oraz szeroko pojętym designie. Potrafią myśleć oraz działać projektowo, zarówno jako wykonawcy, jak i moderatorzy realizacji projektu, a także prowadzić działania kreatywne od koncepcji do wdrożenia i komercjalizacji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl