wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

10°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 22:15

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Nowe kierunki studiów na uczelniach we Wrocławiu. Ciekawe studia, gwarantowana praca
Politechnika Wrocławska, budynek C13 Tomasz Hołod / www.wroclaw.pl
Politechnika Wrocławska, budynek C13

Nowe kierunki studiów w ofercie szkół wyższych we Wrocławiu, zarówno publicznych, jak i prywatnych. To ciekawe propozycje wykształcenia i szansa na zdobycie dobrze płatnej specjalizacji.

Reklama

Na ponad dwudziestu wrocławskich uczelniach wykładanych jest kilkaset kierunków studiów. Mimo tak szerokiej niemal co roku uruchamiane są nowe specjalizacje – to efekt zmian na rynku pracy. Uczelnie oferują studia, których absolwenci mają gwarancję na ciekawą pracę i dobre zarobki.

Politechnika Wrocławska: Specjalności proekologiczne w cenie

Aż trzy nowe kierunku studiów otwiera Politechnika Wrocławska. Studia magisterskie w zakresie gospodarki o obiegu zamkniętym i ochronie klimatu prowadzone będą na Wydziale Inżynierii Środowiska.

Nowy kierunek to studia obejmujące kwestie prawne, zarządzanie i wiedzę technologiczną. Chcemy szkolić inżynierów technologii i doradców technologicznych, ale także specjalistów od prawa krajowego i europejskiego, którzy wkrótce będą mieli ogromny wpływ na niemal każdą dziedzinę naszego życia
Dr inż. Piotr Jadwiszczak, prodziekan ds. finansowych i ogólnych Wydziału Inżynierii Środowiska

Gospodarka o obiegu zamkniętym dotyczy strategii zrównoważonego rozwoju gospodarczego obejmująca świadome zarządzanie cyklem życia produktów, odzysku i ponownego wykorzystania surowców. Zamknięta pętla obiegu surowców minimalizuje zużycie energii, emisję zanieczyszczeń i ilość powstających odpadów.

Na Wydziale Geoinżynierii, Górnictwa i Geologii rozpoczynają się studia z zakresu geoenergetyki, ale ich program powstaje w ścisłej współpracy z Wydziałem Mechaniczno-Energetycznym, którego specjaliści także będą prowadzić kursy na tym kierunku.

Przyszli inżynierowie poznają m.in. zasady oceny potencjału energetycznego wnętrza Ziemi, technologie przekształcania ciepła ukrytego w warstwach skalnych, parze wodnej czy wodzie na energię elektryczną lub cieplną.

Na tym samym wydziale ruszają studia dotyczące inżynierii surowców mineralnych.

– To studia w sam raz dla tych, którzy lubią nauki geograficzne i interesują się ochroną środowiska, a chcieliby połączyć to z wiedzą inżynierską – zapowiadają organizatorzy.

Nowy kierunek przygotuje specjalistów z zakresu:

  • geologii inżynierskiej i geotechniki,
  • inżynierii mineralnej i ochrony środowiska,
  • geoturystyki i rewitalizacji.

Dolnośląska Szkoła Wyższa: Rusza licencjat z zarządzania

Zarządzanie to nowy kierunek w ofercie studiów licencjackich Dolnośląskiej Szkoły Wyższej.

Program kierunku Zarządzanie został stworzony z myślą o połączeniu kompetencji miękkich, takich jak negocjacje, komunikacja i rozwiązywanie konfliktów, z fachową wiedzą, przekazywaną przez praktyków z branży
Dr Danuta Studencka-Derkacz, Dolnośląska Szkoła Wyższa

W ramach kierunku możliwy jest wybór spośród sześciu specjalności:

  • Marketing i social media,
  • Marketing i sprzedaż,
  • Zarządzanie instytucjami edukacyjnymi,
  • Zarządzanie nieruchomościami,
  • Zarządzanie przedsiębiorstwem
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi

AWF: Kinezjologia i terapia zajęciowa dla specjalistów od aktywności fizycznej

Wrocławska AWF otwiera dwa nowe kierunki studiów.

  • kinezjologię: trzyletnie studia licencjackie w języku angielskim. Program zajęć obejmuje szeroko pojętą wiedzę z zakresu aktywności ruchowej człowieka traktowanej interdyscyplinarnie w obszarach podstawowych nauk biomedycznych, humanistycznych, społecznych oraz nauk stosowanych.

Absolwenci tego kierunku znajdą pracę w instytucjach i firmach zajmujących się promocją zdrowia oraz jako trenerzy personalni.

  • terapię zajęciową: stacjonarne (dzienne) studia I i II stopnia (licencjackie i magisterskie).

Terapia zajęciowa zajmuje się wieloaspektową rehabilitacją, poprawą dobrostanu fizycznego, psychicznego i społecznego osób i grup społecznych.

Uniwersytet Przyrodniczy / Politechnika Wrocławska: Po „bioeconomy” pewna praca

Kierunek „bioeconomy” – studia prowadzone będą w języku angielskim, powstał na Wydziale Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji UPWr przy udziale Politechniki Wrocławskiej.

Program studiów obejmuje wiedzę inżynierską z uwzględnieniem najnowszych osiągnięć naukowych, innowacji, technologii, ochrony know-how, procesów przemysłowych, logistyki łańcucha dostaw i ekonomii.

Specjalista po naszych studiach znajdzie pracę w wielu instytucjach i programach we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Mamy programy „Dolnośląska Zielona Dolina”, „Dolnośląska Dolina Wodorowa”, mamy wiele firm z obszaru biotechnologii. Zresztą, zależy nam, aby nasi absolwenci pracowali także na własny rachunek zakładając firmy, start-upy, ośrodki badawczo-rozwojowe
Prof. Andrzej Białowiec z Katedry Biogospodarki Stosowanej UPWr, współautor koncepcji kierunku studiów

Czytaj też: Prof. Andrzej Białowiec, 30 Kreatywnych Wrocławia

Specjaliści po „bioeconomy” będą mieli wiedzę nie tylko z zakresu biotechnologii, ale również logistyki, poznają zasady badania rynku, tworzenia łańcuchów dostaw. Wykwalifikowani inżynierowie będą poszukiwani również w administracji państwowej i samorządowej, organizacjach pozarządowych, w firmach konsultingowych, w laboratoriach badawczych, czy firmach biotechnologicznych.

Uniwersytet Przyrodniczy oferuje także nowe studia z zakresu agroinżynierii.

Absolwenci mogą pracować bezpośrednio w gospodarstwach, ale też i w firmach produkujących sprzęt dla rolników czy agencjach wspierających produkcję żywności. 

Akademia Sztuk Pięknych: Studia z rysunku. Od komiksu po gry video

Studenci zapoznają się z szeroko pojętymi aspektami rysunku artystycznego, anatomicznego i perspektywicznego oraz działaniami okołorysunkowymi. Otrzymują wykształcenie z zakresu zaawansowanych technologii rysunku, poznają rysunek zawodowy.

Podstawowy program (z pulą przedmiotów do wyboru) student uzupełnia o przedmioty wybrane z całej oferty edukacyjnej ASP.

Absolwenci są przygotowywani do podjęcia pracy na rynku zawodowym, poznają podstawy zagadnień takich jak:

  • komiks,
  • rysunek w grach video,
  • storyboard,
  • rysunek prasowy,
  • ilustracja

Zdobywają wiedzę na temat prawa autorskiego, funkcjonowania rynku sztuki i działań komercyjnych.

Uniwersytet Ekonomiczny: Kuźnia specjalistów od zarządzania i nowych technologii

Znacznie rozrosła się oferta studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym. Uczelnia przygotowująca menedżerów, przedsiębiorców, finansistów i specjalistów innych dziedzin około ekonomicznych proponuje aż sześć nowych kierunków studiów podyplomowych.

  • Menadżer CRS – społeczna odpowiedzialność biznesu to forma działań, w której firmy angażują się m.in.: na rzecz inicjatyw środowiskowych, charytatywnych czy prowadzą projekty wolontariackie;
  • Menedżer zrównoważonego rozwoju – kierunek dla osób, które chcą poznać metody prowadzenia i rozwoju firmy w zgodzie z nauką o środowisku, jednocześnie realizując cele przedsiębiorstwa i obowiązujące regulacje prawne;
  • Dietetyka gerontologiczna – studia dotyczące metod poprawy jakości życia przez dietę i sposób odżywiania;
  • Nowoczesne technologie w finansach: FinTech – studia realizowane w ramach współpracy ze Związkiem Przedsiębiorstw Finansowych. Idealne rozwiązaniem dla osób zainteresowanych obszarem FinTech, które chcą poznać sposoby zwiększenia wydajności, obniżenia kosztów i elastycznego wprowadzania zmian w swoich projektach;
  • Strategic Leadership (w języku angielskim) - program studiów został opracowany na podstawie konsultacji z managerami i ich opinii dotyczących umiejętności niezbędnych do zarządzania organizacjami i strategicznego kierowania ludźmi.

Uniwersytet Wrocławski: Zielona chemia, czyli nowatorskie rozwiązania dla branży chemicznej

Organizatorzy nowego kierunku studiów na Wydziale Chemii UWr zapowiadają:

– Zielona chemia zwana jest również chemią zrównoważonego rozwoju. Naszym celem jest wykształcenie kadry zdolnej do podjęcia trudu transformacji przemysłu chemicznego w stronę chemii przyjaznej dla środowiska, czyli projektowania produktów i procesów, które minimalizują, a nawet eliminują stosowanie substancji niebezpiecznych.

Oprócz przedmiotów kierunkowych przygotowano bogatą ofertę przedmiotów do wyboru, dzięki którym student będzie mógł samodzielnie planować swoją ścieżkę kształcenia, w oparciu o swoje zainteresowania.

Duży nacisk w kształceniu położony jest na rozwijanie kompetencji miękkich: kreatywności, logicznego myślenia, umiejętność pracy w zespole.

Uniwersytet SWPS Wrocław

Uczelnia oferuje dwa nowe kierunki studiów, w tym jeden w języku angielskim.

Psychologia wykładana w języku angielskim to kierunek zarówno dla kandydatów z zagranicy jak i Polaków, którzy chcą już na stracie uczyć się psychologii w po angielsku nie wyjeżdżając z kraju.

Natomiast na kierunku Komunikacja i media Komunikacja Wizualna powstały studia II stopnia (magisterskie).

Studia przygotowują do pracy w agencjach kreatywnych, reklamowych i projektowych, w obszarze projektowania komunikacji, brandingu i marketingu wizualnego.

Z opisu kierunku: – Nasi studenci poznają najnowsze teorie projektowe i ich praktyczne zastosowanie. Dowiadują się, jak stosować narzędzia komunikacji wizualnej w kreacji marketingowej, reklamowej, brandingowej, komunikacji marek oraz szeroko pojętym designie. Potrafią myśleć oraz działać projektowo, zarówno jako wykonawcy, jak i moderatorzy realizacji projektu, a także prowadzić działania kreatywne od koncepcji do wdrożenia i komercjalizacji.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl