wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

19°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Poznaj przyszłościowe kierunki studiów we Wrocławiu. Co warto studiować, aby mieć pracę?
Budynek Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej www.wroclaw.pl
Budynek Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej

Rekrutacja wciąż trwa, dlatego warto sprawdzić najbardziej przyszłościowe kierunki studiów. Wrocław oferuje przyszłym studentom szereg ciekawych możliwości, które mogą zainteresować nawet najbardziej niezdecydowanych. Oto, co warto studiować we Wrocławiu, aby mieć pracę i i które kierunki studiów są najbardziej oblegane przez maturzystów.

Reklama

Ciekawe kierunki studiów 

Lista specjalności, na które jest najwięcej chętnych, jest od kilku lat stała. Na Uniwersytecie Wrocławskim to:

  • psychologia,
  • prawo,
  • komunikacja wizerunkowa,
  • dziennikarstwo.

To zainteresowanie przekłada się na liczbę chętnych na jedno miejsce. Np. na psychologię jest 13,8 kandydatów na miejsce, a na komunikację wizerunkową 7,8 osób na miejsce.

Na Politechnice Wrocławskiej tradycyjnie oblegana była architektura. Indeksów na ten kierunek studiów jest 210, chętnych 693. Zapisy są już zamknięte, bo wyjątkowo – w ramach rekrutacji – uczelnia organizuje egzamin praktyczny z rysunku.

Ponad czterech chętnych na miejsce jest na informatykę stosowaną.

Uniwersytet Przyrodniczy także na stałą listę najczęściej wybieranych kierunków studiów, to: weterynaria, żywienie człowieka i dietetyka, geodezja i kartografia.

Spośród specjalności oferowanych przez Uniwersytet Medycznych niezmiennie najwięcej zgłoszeń na jedno miejsce przypada na kierunku lekarsko-stomatologicznym (15 osób na miejsce) oraz kierunku lekarskim (7 osób na miejsce).

Przyszli studenci Uniwersytetu Ekonomicznego najczęściej celują w finanse i rachunkowość, zarządzanie oraz ekonomię.

Przyszłościowe kierunki studiów

Na Uniwersytecie Wrocławskim olbrzymie zainteresowanie budzą studia na koreanistyce – na jedno miejsce przypada średnio 13,3 chętnych.

– Sporo osób chce studiować cyberbezpieczeństwo. Na ten kierunek studiów przyjmiemy 180 osób, zgłoszeń jest już 443 – mówi Michał Ciepielski z biura prasowego Politechniki Wrocławskiej.

Natomiast na Uniwersytecie Przyrodniczym dużo kandydatów celuje w studia bioinformatyce oraz odnawialnych źródłach energii i gospodarce odpadami.

Zresztą, kierunki studiów związane z ekologią mają coraz więcej chętnych także na innych uczelniach. Np. na Uniwersytecie Wrocławskim wielu kandydatów jest na studia z zakresu zielonej chemii, realizowane na Wydziale Chemicznym.

Aż czterech chętnych na miejsce przypada w przybliżeniu na studia na kierunku analityka medyczna, zaś na fizjoterapii na miejsce są trzy osoby.

Uniwersytet: Uwaga, zmiana zasad rejestracji kandydatów na studia

Ważna informacja dla kandydatów na studia stacjonarne na Uniwersytecie Wrocławskim. W tym roku kandydaci muszą sami wpisać w systemie rekrutacji IRKa wyniki matur. Mają na to czas do 7 lipca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl