wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

21°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:05

wroclaw.pl strona główna

Reklama

 1. wroclaw.pl
 2. Akademicki Wrocław
 3. Aktualności
 4. Rozpoczęła się rekrutacja na studia we Wrocławiu. Sprawdź, jakie kierunki są do wyboru

Politechnika proponuje studia na trzynastu wydziałach oraz w filiach w Legnicy, Jeleniej Górze i Wałbrzychu. Do wyboru jest kilkadziesiąt kierunków, w tym nowości – geoenergetyka, na której kształceni będą specjaliści w zakresie pozyskiwania energii z wnętrza ziemi oraz inżynieria surowców mineralnych oraz gospodarkę o obiegu zamkniętym

Do rozdania jest 7 323 indeksów na studiach stacjonarnych I stopnia. Rekrutacja już się rozpoczęła i potrwa do 7 lipca. Wyniki poznamy 11 lipca.

Także Uniwersytet Wrocławski ma bogaty katalog kierunków studiów, od filologii, przez prawo, historię i nauki społeczne po nauki ścisłe - w sumie 150 kierunków. Część specjalizacji prowadzonych jest w języku angielskim.

Na studia stacjonarne I stopnia przyjętych zostanie 5 917 osób. Zarejestrować się można za pośrednictwem formularza na stronie Uniwersytetu Wrocławskiego.

Dla lekarzy i speców od żywności

Aż 305 miejsc zaplanowały władze Uniwersytetu Medycznego na I roku studiów lekarskich. Na kierunku lekarsko-stomatologicznym – 52, na farmacji – 192, a na analityce medycznej – 70. I tu rozpoczęła się już rejestracja kandydatów.

To limity podobne do ubiegłorocznych.

W Uniwersytecie Ekonomicznym na studia stacjonarne I i II stopnia przyjętych zostanie łącznie 2 tysiące 632 studentów, o sto więcej niż w ubiegłym roku.
Jolanta Nowacka, rzecznika prasowa Uniwersytetu Ekonomicznego

Natomiast na Uniwersytecie Przyrodniczym liczba miejsc na studia I stopnia poszczególnych wydziałach wygląda następująco:

 • Wydział Przyrodniczo-Technologiczny - 496 miejsc;
 • Wydział Inżynierii Kształtowania Środowiska i Geodezji - 480 miejsc;
 • Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności - 368 miejsc;
 • Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt - 320 miejsc;
 • Wydział Medycyny Weterynaryjnej - 160 miejsc.

Rekrutacja na studia na Uniwersytecie Przyrodniczym prowadzona jest za pośrednictwem strony uczelni.

Zasady rekrutacji na studia dla uchodźców z Ukrainy

 • Uniwersytet Wrocławski: osoby z Ukrainy, które do Polski trafiły po 24 lutego, mają do zaliczenia rozmowę kwalifikacyjną. Dla każdego kierunku są opisane jej zasady i zakres wiedzy oraz niezbędne dokumenty, które należy przedstawić;
 • Politechnika Wrocławska: warunki studiów na PWr dla osób z Ukrainy są różne ze względu na termin wjazdu do Polski. Szczegóły opisane na stronie uczelni;
 • Uniwersytet Medyczny zasady przyjęć na studia młodych Ukraińców ogłosi w czerwcu.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl