wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

9°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Być sławnym jak Robert Więckiewicz? Trwa rekrutacja do szkoły teatralnej. Duża konkurencja
Kliknij, aby powiększyć
Do 20 czerwca trwa rejestracja kandydatów na studia aktorskie we Wrocławiu archiwum AST Wrocław, fot Facebook
Do 20 czerwca trwa rejestracja kandydatów na studia aktorskie we Wrocławiu

Na studia aktorskie wrocławska szkoła teatralna przyjmie 20 osób. Do zakończenia rekrutacji jeszcze kilka dni, a już na jedno miejsce przypada kilkudziesięciu chętnych.

Reklama

Rejestracja chętnych na studia na Wydziale Aktorskim trwa do 20 czerwca. Do rozdania jest 20 indeksów. Tymczasem we wtorek (14 czerwca) około południa zgłoszeń było już 513. Jak co roku wiele osób czeka do ostatniej chwili z rejestracją. Władze uczelni zakładają, że chętnych będzie dużo więcej.

Mniej popularne są studia na kierunku: aktorstwo teatru lalek. Tu także jest dwadzieścia miejsc, a zgłoszeń (do wtorku) było 147.

Gwiazdy filmu z wrocławskiej szkoły teatralnej

Wrocławska szkoła teatralna formalnie jest filią Akademii Sztuk Teatralnych. Jednak od początku funkcjonuje niemal jak odrębna instytucja. Wiele osób marzących o aktorstwie stara się o przyjęcie i do Krakowa, i do Wrocławia (często także do Łodzi i Warszawy).

Absolwentami wydziału aktorskiego są znakomici artyści, z imponującym dorobkiem filmowym, m.in. Kinga Preis, Robert Więckiewicz, Mirosław Baka, Krzysztof Dracz, Eryk Lubos, Cezary Żak, Arkadiusz Jakubik i Mikołaj Roznerski.

Uczelnia teatralna we Wrocławiu na Wydziale Lalkarskim kształci także reżyserów. Tam rejestracja kandydatów trwa do 11 września. Do obsadzenia są cztery miejsca.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl