wroclaw.pl strona główna Akademicki Wrocław – studia i uczelnie wyższe we Wrocławiu Akademicki Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

17°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 09:55

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Akademicki Wrocław
  3. Aktualności
  4. Dni Aktywności Studenckiej na Politechnice Wrocławskiej

Zajęli dwa piętra w Serowcu, dziedziniec przed budynkiem i plac za nim. W sumie w budynku C-13 na Politechnice Wrocławskiej swoją działalność pokazało 70 kół naukowych. Czego tam nie było! Samochody i motocykle, rakieta i symulatory, próbówki z nanocząsteczkami, gry, konkursy, a nawet wróżenie mieszkaniowej przyszłości. Zobaczcie zdjęcia!

Reklama

Na Politechnice Wrocławskiej jest około 120 aktywnych kół naukowych i organizacji. W czwartek 14 marca 70 z nich zaprezentowało swoją działalność. Cele, jakie przyświecają studentom, są różne.

Jedni opowiadają o swoich projektach, prezentując prototypy, inni kuszą konkursami, zabawami, testami. Wszyscy zachęcają do współpracy.

– Zauważamy, że studenci, zwłaszcza młodszych roczników, mniej angażują się w działalność kół naukowych. Wolą iść do pracy. Takimi wydarzeniami próbujemy to zmienić – mówi Dominika Łuczak z Samorządu Studenckiego na Politechnice Wrocławskiej.

Co robią koła naukowe?

Organizują konferencje i spotkania ze specjalistami, ale nie tylko.

– Teraz organizujemy wycieczkę do Pragi, gdzie jest znany ośrodek nanotechnologii – mówi Kamil Bruchal, prezes koła naukowego Nanoinżynierii Nanoin, chwilę po tym, jak pokazał i wyjaśnił (zachowując stoicką cierpliwość), jak radiometrem można udowodnić, że promienie światła wprawiają w ruch materię.

Na PWr są koła naukowe, których główną ideą jest współpraca… z innymi kołami naukowymi, a nawet uczelniami.

– Zajmujemy się technologią druku 3D w bardzo szerokim sensie, od naprawiania drukarek, przez modelowanie, aż po próby wytrzymałościowe. Wykonujemy druk w trzech technologiach. Obecnie pracujemy nad projektem dla jednego z kół naukowych na Uniwersytecie Medycznym – mówi Mateusz Karbowniczek, prezes koła naukowego Rapid Treoopers.

Wśród studentów są też społecznicy. Ich nadrzędnym celem jest dbanie o dobre samopoczucie innych. Koło Naukowe Students for Students. Organizacja znana jest z Nocnego Listowania, ale nie tylko. W ramach Polytechnica Nova zorganizuje przestrzenie, w których będzie można wziąć oddech, wyciszyć się, uspokoić zmysły (przestrzeń zaprojektują członkowie koła naukowego Humanizacja Środowiska Miejskiego).

Są też organizacje, które informują o tym, co dzieje się wokół i na świecie: Telewizja Styk i Radio LUZ.

Radio LUZ jest właśnie w trakcie rekrutacji. Do 18 marca do godz. 23:59:59 można nadsyłać ankiety dostępne tutaj (nie trzeba być studentem, aby dołączyć do zespołu). Kogo szukają radiowcy?

– Ludzi z pasją do realizacji dźwięku, muzyki, informacji i komunikacji. Ale też pasjonatów fotografii, ponieważ poszerzamy naszą obecność w internecie – mówi Mikołaj, fotograf w Radio LUZ.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl