Protest na autostradzie A4 odwołany

23 grudnia w godz. 11.00 – 16.00 na autostradzie A4 na odcinku Jędrzychowice – Wrocław planowany był protest kierowców samochodów ciężarowych. Jak informuje Urząd Wojewódzki - protest został odwołany. 


Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informowała o możliwym proteście kierowców samochodów ciężarowych na autostradzie A4, który miał odbyć się w środę, 23 grudnia.

Organizatorzy protestu zapowadali, że kolumna 150 samochodów ciężarowych będzie poruszać się z minimalną prędkością jezdnią autostrady od węzła Krzywa w kierunku Wrocławia do węzła Pietrzykowice.

GDDKiA zapowiedziała patrolowanie autostrady i monitorowanie sytuacji. Apelowała również, aby w miarę możliwości zaplanować inną alternatywną trasę przejazdu, rozpoczynając podróż zatankować do pełna pojazd oraz zabezpieczyć żywność i napoje, aby przetrwać czas rozładowywania ewentualnych zatorów. Służby drogowe przypominały również o przestrzeganiu zasady „korytarza życia”. W tego typu sytuacjach warto także zawsze śledzić komunikaty publikowane w aplikacji RSO.

Prostest został odwołany

Jak poinformowało biuro prasowe Urzędu Wojewódzkiego, zaplanowany na autostradzie A4 protest kierowców samochodów ciężarowych, został odwołany.Zgłoś uwagę