W listopadzie 1918 roku, po 123 latach, Polska odzyskała niepodległość. W 100-leice tego wydarzenia we Wrocławiu  zaplanowano szereg wydarzeń upamiętniających to wydarzenie. Obchody we Wrocławiu rozpoczną się już 16 marca koncertem w Narodowym Forum pt. „Gintrowski, a jednak coś po nas zostanie...”.

Wydarzenia

29 czerwca to planowana data (rocznica śmierci) odsłonięcia popiersia Ignacego Jana Paderewskiego. W czerwcu zaplanowano Festiwal Wolności  czyli cykl wydarzeń: Europa na Widelcu oraz Piknik Wolności i Demokracji.

Festiwal Wolności

Festiwal Wolności

W plenerze / Akcje społeczne / Dla wszystkich
Termin 4 czerwca 2018 00:00

Miejsce Wrocław - różne lokalizacje wg programu dnia

Zobacz

We wrześniu w Muzeum Architektury otwarta zostanie wyjątkowa wystawa o osiągnięciach Polski oraz o tym, co świat zawdzięcza naszemu krajowi zatytułowana: „1918-2018: Stulecie Niepodległości. Z Polski w świat”.

Radosna Parada Niepodległości 2018

Radosna Parada Niepodległości 2018

Spotkania / W plenerze / Dla seniorów / Dla dzieci / Akcje społeczne / Happeningi
Termin 11 listopada 2018 11:00

Miejsce Rynek we Wrocławiu

Zobacz

9 listopada w Hali Stulecia odbędzie się widowisko multimedialne poświęcone setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. 

Wrocław na biało-czerwono

Tegoroczni maratończycy przebiegający przez Wrocław ubrani będą w biało-czerwone barwy. W takich kolorach 11 listopada rozbłyśnie także miejski stadion.

Zgłoś uwagę