– Pozostałe kosze uliczne są wynajmowane od wykonawców, którzy kończąc świadczenie usługi muszą je zdemontować – wyjaśnia Dorota Witkowska z Ekosystem sp. z o.o., spółki odpowiedzialnej za utrzymanie czystości w mieście.
W ich miejsce stawiane są nowe kosze, które będą opróżniane i utrzymywane w czystości w ramach nowych kontraktów. Te zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2022 r.
Wrocław regularnie dba o uliczne kosze
W jaki sposób miasto utrzymuje kosze w czystości? I co możemy zrobić, gdy naszym zdaniem, brakuje koszy w okolicy lub te stojące wymagają opróżnienia albo zostały zdewastowane?
Kosze uliczne opróżniane są przynajmniej raz w tygodniu. W miejscach, w których występuje zwiększone natężenie ruchu pieszych, opróżniane są jednak o wiele częściej, czasami nawet kilka razy w ciągu dobyDorota Witkowska, Ekosystem sp. z o.o.
W sezonie letni co dwa tygodnie, a w sezonie zimowym raz na miesiąc – wszystkie kosze są myte oraz dezynfekowane środkiem przyjaznym dla środowiska. W przypadku, gdy jest to konieczne – myte są też interwencyjnie, poza obowiązującym harmonogramem
Brakuje kosza lub wymaga opróżnienia? Zgłoś to
Jeżeli widzimy, że kosz uliczny wymaga opróżnienia lub jest uszkodzony, możemy to zgłosić w specjalnym formularzu na stronie internetowej Ekosystemu. Wystarczy wybrać sekcję „oczyszczanie miasta”, a w temacie „pas drogowy – kosze”. Każdy kosz posiada numer w prawym dolnym rogu. Warto go podać - znacznie ułatwi to jego lokalizację.
Za pomocą tego samego formularza zgłosić możemy również miejsca, w których naszym zdaniem brakuje koszy.