wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

-2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 04:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Trwa wymiana ponad 6000 koszy w mieście. Zgłoś, gdzie ich brakuje
Wymianie podlega kilka tysięcy szarych koszy, tzw. foczek Fot. UMW
Wymianie podlega kilka tysięcy szarych koszy, tzw. foczek

We Wrocławiu w sumie jest ponad 7000 koszy ulicznych. Obecnie trwa wymiana blisko 6300 sztuk – mowa tu o tzw. foczkach. Ekosystem nie wymienia tzw. koszy staromiejskich, które znajdują się m.in. w Rynku czy na Wyspie Słodowej.

Reklama

– Pozostałe kosze uliczne są wynajmowane od wykonawców, którzy kończąc świadczenie usługi muszą je zdemontować – wyjaśnia Dorota Witkowska z Ekosystem sp. z o.o., spółki odpowiedzialnej za utrzymanie czystości w mieście.

W ich miejsce stawiane są nowe kosze, które będą opróżniane i utrzymywane w czystości w ramach nowych kontraktów. Te zaczną obowiązywać od 1 kwietnia 2022 r.

Wrocław regularnie dba o uliczne kosze

W jaki sposób miasto utrzymuje kosze w czystości? I co możemy zrobić, gdy naszym zdaniem, brakuje koszy w okolicy lub te stojące wymagają opróżnienia albo zostały zdewastowane?

Kosze uliczne opróżniane są przynajmniej raz w tygodniu. W miejscach, w których występuje zwiększone natężenie ruchu pieszych, opróżniane są jednak o wiele częściej, czasami nawet kilka razy w ciągu doby
Dorota Witkowska, Ekosystem sp. z o.o.

W sezonie letni co dwa tygodnie, a w sezonie zimowym raz na miesiąc – wszystkie kosze są myte oraz dezynfekowane środkiem przyjaznym dla środowiska. W przypadku, gdy jest to konieczne  myte są też interwencyjnie, poza obowiązującym harmonogramem

Brakuje kosza lub wymaga opróżnienia? Zgłoś to

Jeżeli widzimy, że kosz uliczny wymaga opróżnienia lub jest uszkodzony, możemy to zgłosić w specjalnym formularzu na stronie internetowej Ekosystemu. Wystarczy wybrać sekcję „oczyszczanie miasta”, a w temacie „pas drogowy – kosze”. Każdy kosz posiada numer w prawym dolnym rogu. Warto go podać - znacznie ułatwi to jego lokalizację.

Za pomocą tego samego formularza zgłosić możemy również miejsca, w których naszym zdaniem brakuje koszy.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl