wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

2°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 04:10

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Miasto dba o uliczne kosze i stawia nowe. Wrocławianie mogą zgłaszać lokalizacje
W sezonie letni - co dwa tygodnie, a w sezonie zimowym - raz na miesiąc - wszystkie kosze są myte oraz dezynfekowane. Do tego dochodzi mycie interwencyjne Fot. Ekosystem
W sezonie letni - co dwa tygodnie, a w sezonie zimowym - raz na miesiąc - wszystkie kosze są myte oraz dezynfekowane. Do tego dochodzi mycie interwencyjne

We Wrocławiu Ekosystem sp. z o.o. - poprzez wykonawców - obsługuje ponad 7100 koszy ulicznych. Mowa tu o tzw. foczkach, czyli szarych koszach z charakterystycznymi dwoma otworami oraz koszach typu staromiejskiego. W jaki sposób miasto utrzymuje je w czystości? I co możemy zrobić, gdy naszym zdaniem, brakuje koszy w okolicy lub te stojące wymagają opróżnienia albo zostały zdewastowane?

Reklama

Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)

– Kosze uliczne opróżniane są przynajmniej raz w tygodniu. W miejscach, w których występuje zwiększone natężenie ruchu pieszych, opróżniane są jednak o wiele częściej, czasami nawet kilka razy w ciągu doby – mówi Dorota Witkowska z Ekosystem sp. z o.o., spółki odpowiedzialnej za utrzymanie czystości w mieście.

W sezonie letni - co dwa tygodnie, a w sezonie zimowym - raz na miesiąc - wszystkie kosze są myte oraz dezynfekowane środkiem przyjaznym dla środowiska. W przypadku, gdy jest to konieczne - myte są też interwencyjnie, poza obowiązującym harmonogramem

 Kosz typu foczka, fot. Ekosystem Kosz typu foczka, fot. Ekosystem

Koszt wynajmu, opróżniania oraz mycia koszy ulicznych we Wrocławiu wyłącznie w sezonie zimowym, czyli od listopada do końca marca, to aż ponad 4,5 mln zł.

 W sezonie letni - co dwa tygodnie, a w sezonie zimowym - raz na miesiąc - wszystkie kosze są myte oraz dezynfekowane. Do tego dochodzi mycie interwencyjne, fot. Ekosystem W sezonie letni - co dwa tygodnie, a w sezonie zimowym - raz na miesiąc - wszystkie kosze są myte oraz dezynfekowane. Do tego dochodzi mycie interwencyjne, fot. Ekosystem

Brakuje kosza lub wymaga opróżnienia? Zgłoś to

Jeżeli widzimy, że kosz uliczny wymaga opróżnienia lub jest uszkodzony, możemy to zgłosić w specjalnym formularzu na stronie internetowej Ekosystemu. Wystarczy wybrać sekcję „oczyszczanie miasta”, a w temacie „pas drogowy – kosze”. Każdy kosz posiada numer w prawym dolnym rogu. Warto go podać - znacznie ułatwi to jego lokalizację.

 Kosz typu staromiejskiego, fot. Ekosystem Kosz typu staromiejskiego, fot. Ekosystem

Za pomocą tego samego formularza zgłosić możemy również miejsca, w których naszym zdaniem brakuje koszy.

– Weryfikujemy każdą prośbę. Jeżeli odległość od innego najbliższego pojemnika na odpady jest znaczna, pozwala na to podłoże oraz jest dogodne miejsce - instalujemy dodatkowy kosz. Zachęcamy także do zgłaszania nam wyrwanych lub zdewastowanych pojemników. Postaramy się, by jak najszybciej wróciły na swoje miejsce – dodaje Witkowska.

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl