wroclaw.pl Zielony Wrocław - środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław logo
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 14°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama

Wydarzenia "Wrocław nie marnuje"

Bartosz Moch,
Zdjęcie archiwalne Fot. UMW
Zdjęcie archiwalne

Podobnie jak w poprzednich latach, ważną częścią kampanii są wydarzenia plenerowe, na których inspirujemy i pokazujemy mieszkańcom rozwiązania w stylu zero i less waste. "Wrocław nie marnuje" pojawił się w tym roku na wrocławskich osiedlach oraz w trakcie specjalnego festiwalu w Ogrodzie Botanicznym.

Reklama

Wraz ze startem kampanii w 2019 r. ruszył festiwal gotowania z resztek „Osiedla Nie Marnują”, połączony z działaniami edukacyjnymi oraz dystrybucją kranówki przez MPWiK. Wzięło w nim udział ok. 2 tys. osób. Stoisko "Wrocław nie marnuje" pojawia się również na festynach osiedlowych i piknikach.

W tym roku wydarzenia w sezonie wiosenno-letnim zawitały na południe Wrocławia oraz do Ogrodu Botanicznego. "Wrocław nie marnuje" pojawił się m.in. w Parku Tarnogajskim, Paku Goethego oraz przy ul. Jesionowej, na czerwcowej, sąsiedzkiej wymianie roślin. 19 i 20 czerwca w Ogrodzie Botanicznym setki wrocławian wzięło udział w warsztatach ekologicznych i kiermaszu. Na miejscu budowano domki dla owadów zapylających, tworzony był baner ekologiczny, a także przygotowano warsztaty z segregacji odpadów i kompostowania.

Fot. UMW

W lipcu spotkaliśmy się m.in. na łące kwietnej przy ul. Gazowej, gdzie przygotowano przekąski w duchu zero waste oraz warsztaty odnawiania mebli.

Posłuchaj podcastu

Reklama
Zobacz więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Więcej wiadomości portalu wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl