Każdy podatnik musi rozliczyć PIT, a przy tym może przekazać Organizacji Pożytku Publicznego (OPP) 1 procent swojego podatku. Wśród nich są również te opiekujące się na co dzień porzuconymi zwierzętami. Prezentujemy niektóre z takich podmiotów działających we Wrocławiu. W jaki sposób możesz przekazać im swój 1 procent?
Potrzebujesz wyrobić paszport psu, kotu lub fretce, bo planujesz wyjazd za granicę? Możesz to zrobić w wybranych gabinetach weterynaryjnych we Wrocławiu, a sama procedura jest szybka i nieskomplikowana. O czym należy pamiętać? Czy można zrobić to za darmo, czy trzeba zapłacić? Sprawdź!
Do połowy grudnia 2018 r. właściciele psów mogą skorzystać z bezpłatnego znakowania swoich pupili, a także zarejestrować zwierzę w europejskiej bazie danych „Safe Animal” oraz w jej wrocławskim odpowiedniku - „Psy miejskie”. W stolicy Dolnego Śląska działa również Pogotowie dla Zwierząt, które powinniśmy wezwać w przypadku znalezienia porzuconego lub rannego zwierzęcia domowego.
Chcesz przyjechać do Wrocławia, ale nie masz z kim zostawić psa, kota lub innego domowego pupila. W wielu hotelach, hostelach i pensjonatach bez problemu wynajmiesz pokój, w którym będziesz mógł przebywać ze swoim zwierzakiem. Sprawdź, gdzie i na jakich warunkach.
W wielu krajach zwierzęta, w szczególności psy mają dostęp do dużej przestrzeni publicznej. W Polsce ciągle istnieją ograniczenia takiego dostępu, nawet w przypadku psów pracujących (np. asystujących osobom niepełnosprawnym). W artykule podpowiadamy jak przygotować się na podróż ze swoim czworonogiem po Wrocławiu.
Wybierając się na urlop, nie zawsze możemy zabrać ze sobą ukochanego pupila. Jeśli więc szykuje się wam wyjazd, a nie macie rodziny lub znajomych, którzy zaopiekowaliby się w tym czasie zwierzakiem, rozwiązaniem będzie zakwaterowanie go w dedykowanym pensjonacie. Zobacz, gdzie znajdziesz hotel dla zwierząt we Wrocławiu!
Żółta kokarda lub wstążka przy obroży psa to nie ozdoba. To informacja i ostrzeżenie dla innych, że nasz pies potrzebuje więcej przestrzeni. We Wrocławiu funkcjonuje międzynarodowy program Yellow Dog.
Wrocław jest coraz bardziej przyjazny czworonogom. Do naszej akcji „Pets Welcome” zgłosiło się już ponad 300 miejsc, które nie zatrzaskują drzwi przed zwierzakami. Obecnie szukamy terenów przyjaznych psom. Macie ulubione miejsca, gdzie Wasz pies może wybiegać się do woli? Zgłaszajcie!
Gdzie na spacer z psem po Wrocławiu? To dylemat wielu właścicieli czworonogów. Mamy dla was kilka propozycji. Zabierzcie w te trasy swojego pupila i sprawdźcie, czy będzie Wam odpowiadać. Możecie zgłaszać też swoje propozycje i dzielić się nimi z innymi właścicielami psów.
Sylwestrowa noc to dla nas okres szampańskiej zabawy, balów, koncertów gwiazd oraz – bardzo często – widowiskowych pokazów sztucznych ogni. Hałas towarzyszący wystrzeliwanym fajerwerkom to jednak co roku olbrzymi stres dla naszych czworonożnych przyjaciół. Jak możemy im pomóc spokojniej przeżyć sylwestra?
Być może niektórzy zastanawiają się nad przygarnięciem lub zakupem psa, zwłaszcza z uwagi na zbliżający się świąteczny czas. Taka decyzja powinna jednak być dobrze przemyślana i podjęta świadomie. Poniżej prezentujemy instrukcję, która pomoże w uniknięciu błędów przy zakupie i wyborze swojego wymarzonego psa.
Zgodnie z obowiązującym prawem zwierzę domowe można kupić w dwóch miejscach - w schronisku lub w zarejestrowanej hodowli. Zwłaszcza w drugim przypadku należy jednak dokładnie sprawdzić hodowlę, z której zamierzamy nabyć zwierzaka. Co świadczy o dobrym hodowcy?
Wielkimi krokami zbliża się czas przedświątecznych zakupów. Niektórzy z nas pewnie zastanawiają się nad podarowaniem swoim bliskim psa, kota lub innego żywego stworzenia. Jeżeli naprawdę chcecie kupić zwierzaka „pod choinkę”, pamiętajcie o kilku podstawowych zasadach.
Koty nadają sobie imiona, psy potrafią zapamiętać nawet 1000 słów, pszczoły pokazują tańcem, gdzie warto lecieć po nektar. Zwierzęta komunikują się tak, jak ludzie. Naukowcy podejrzewają także, że zdarzy im się zakląć.
Dużo świeżej wody do picia, zacienione miejsce i zero spacerów po rozgrzanym chodniku czy ulicy. To najważniejsze zasady postępowania z psem, kotem czy z innym czworonogiem podczas upałów. Co zrobić kiedy jednak dojdzie do przegrzania?
Piknik nad wodą, wycieczka do lasu czy zwiedzanie z psem. Długi majowy weekend to okazja aktywnego spędzenia czasu z naszym czworonogiem. Warto tylko wcześniej wszystko dobrze zaplanować.
Mycie psich łap w ciepłej wodzie po spacerze i nacieranie oliwką – to teraz obowiązek wszystkich właścicieli czworonogów. Zwierzęta narażone są na poważne urazy spowodowane solą przemysłową, którą posypane są ulice.
Gdy wybieramy się na urlop nie zawsze możemy zabrać ze sobą swojego czworonożnego przyjaciela. Istnieją jednak sposoby, żeby konieczność zajęcia się zwierzakiem podczas urlopu nie była problemem. Możemy np. zawieźć naszego pupila do hotelu, do znajomych lub skorzystać z pomocy niańki.
Atopia zalicza się do grupy najczęściej występujących chorób alergicznych u psów. To choroba genetyczna, której sposób dziedziczenia nie został jak dotąd poznany. Trudno ją również zdiagnozować i leczyć, ponieważ jej objawy mogą pojawiać się przez całe życie zwierzęcia z różnym nasileniem i częstotliwością. Wywołują ją też różnorodne czynniki.
Alergia pokarmowa to dość często występująca dolegliwość u naszych czworonożnych przyjaciół. Choroba zazwyczaj objawia się uporczywym świądem, co może świadczyć o nietolerancji któregoś ze składników pokarmowych. Jak zatem rozpoznać alergię tego typu i jakie są jej konsekwencje?
Lato i wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Wielu z nas planuje wyjazd ze swoim zwierzakiem. Jednak podróżowanie z psem, kotem czy innym pupilem wymaga specjalnych zabiegów. Podpowiemy wam, jak się do takiej wyprawy przygotować.