wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

1°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 07:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Oto miejsce na Maślicach, w którym dostaniesz potrzebne ci rzeczy za darmo! Przeczytaj!
Na zdjęciu widać Dzielnik Wrocławski, regał ustawiony w CAL na Maślicach, który służy do wymiany rzeczy między mieszkańcami fot. Rada Osiedla Maślice
Na zdjęciu widać Dzielnik Wrocławski, regał ustawiony w CAL na Maślicach, który służy do wymiany rzeczy między mieszkańcami

Dzielnik Wrocławski – miejsce, w którym okoliczni mieszkańcy mogą zostawić rzeczy, które nie są im już potrzebne, ale które są w dobrym stanie oraz wziąć z niego to, co może im się przydać – miał działać na Maślicach tylko przez październik. Ale pomysł tak spodobał się mieszkańcom, że Dzielnik zostanie na stałe.

Reklama

Dzielnik Wrocławski - mobilny freeshop - powstał, aby zapobiegać wyrzucaniu dobrych przedmiotów na śmietnik.

Przez cały październik Dzielnik działał w budynku Centrum Aktywności Lokalnej na Maślicach (ul. Suwalska) - był to drewniany regał (cztery mocne półki) - to on służył do wymiany rzeczy między mieszkańcami.

W listopadzie Dzielnik powędrował z Maślic na Kowale (Centrum Kowale, ul. Ełcka). Jednak…

Dzielnik bardzo dobrze przyjął się na Maślicach i wobec tego radni osiedlowi ufundowali regał, tak by Dzielnik był już przy ul. Suwalskiej 11 (CAL) na stałe.
Sławomir Czerwiński z Rady Osiedla Maślice

– Ale to nie wszystko. Od początku listopada działa także zbiórka odzieży w ramach kampanii Ubrania do oddania. Została ona uruchomiona w celu wsparcia rozwoju Dzielnika Wrocławskiego, ale też, by dać ubraniom, jakich już nie potrzebujemy, drugie życie – mówi Czerwiński i dodaje: – Cieszę się, że inicjatywa Dzielnika Wrocławskiego została bardzo dobrze przyjęta oraz krok po korku rozrasta się na wrocławskich osiedlach, służąc mieszkańcom w myśl #WrocławNieMarnuje, #OsiedlaNieMarnują.

Regulamin korzystania z Dzielnika Wrocławskiego jest prosty. Oto jego fragmenty:

  • Dzielnik Wrocławski to inicjatywa społeczna, która powstała po to, by ograniczyć ilość wyrzucanych przedmiotów.
  • Zabierz to, co może Ci się przydać. Nie musisz nic zostawiać w zamian.
  • Zostaw przedmioty, które nie są już dla Ciebie przydatne. Nie zostawiaj przedmiotów wielkogabarytowych (np. mebli), leków, żywności czy przedmiotów niebezpiecznych (noże, ostre narzędzia).
  • Pamiętaj, aby zostawiać przedmioty w stanie, który umożliwia ich dalsze użytkowanie. Nie przynoś rzeczy brudnych czy zniszczonych.
  • Przyniesione przedmioty poukładaj samodzielnie na półkach. Nie zostawiaj ich w workach czy kartonach.

 

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl