wroclaw.pl strona główna Zielony Wrocław – środowisko we Wrocławiu Zielony Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

0°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 14:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Zielony Wrocław
  3. Aktualności
  4. Całe rodziny na dniu otwartym w PSZOK-u [ZDJĘCIA]

Całe rodziny na dniu otwartym w PSZOK-u [ZDJĘCIA]

Dzień otwarty PSZOK przy ul. Michalczyka Jarek Ratajczak
Dzień otwarty PSZOK przy ul. Michalczyka

Zamień zużyte na zielone i przekonaj się dlaczego warto być eko. Od ponad 20 lat wrzesień jest w Polsce miesiącem porządków i sprzątania świata. Ekosystem, spółka miejska utrzymująca czystość we Wrocławiu, przyłącza się do akcji. W niedzielę, 24 września zorganizowano dzień otwarty Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych przy ul. Kazimierza Michalczyka 9. Przyszły całe rodziny.

Reklama

W niedzielę, 24 września, w godzinach 10.00-16.00 bramy punktu przy ul. Kazimierza Michalczyka 9 zostały otwarte dla wszystkich mieszkańców. Dla tych, którzy przynieśli drobne elektrośmieci przygotowano sadzonki ziół, dla wszystkich – certyfikowany kompost do wykorzystania w domu, ogrodzie lub na działce.

– Przyniosłyśmy bardzo dużo elektrośmieci, np. kable, myszki komputerowe, tonery, żarówki, słuchawki – wyliczają Maria, Magda i Anna Brożyna (na zdjęciu) z funkcjonariuszami Straży Miejskiej Wrocławia, fot. Jarek Ratajczak

Atrakcje dla najmłodszych

Przygotowane atrakcje ucieszyły szczególnie najmłodszych. Który z chłopców nie marzył, by siąść za kierownicą śmieciarki? W trakcie dnia otwartego została zaprezentowana praca pojazdów odbierających odpady. Dzieci zdecydowały też, jakie imię nadać krasnalowi, który stanie przy Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych. Były bańki mydlane, zabawy i konkursy z nagrodami.

– Bardzo fajny pomysł, działania ekologiczne należy promować. Przynieśliśmy wiele elektrośmieci, w tygodniu nie ma czasu a dzisiaj w niedzielę była okazja i uczestniczyliśmy w konkursach – mówią Anna i Magda z Wrocławia (na zdjęciu), które przyszły z dziećmi, fot. Jarek Ratajczak

Spacer ścieżką edukacyjną i zwiedzanie muzeum

Co dzieje się ze śmieciami, które wyrzucamy do kosza? To objaśniła ścieżka edukacyjna na terenie PSZOK-u. Pierwsze telefony komórkowe, gramofony i inne niezwykłe eksponaty można było obejrzeć w muzeum, które stworzyli pracownicy Ekosystemu.

– Pokazujemy dzieciom stary sprzęt: telewizory, radia, komputery, żeby zobaczyły jak to kiedyś było. Nie spodziewaliśmy się, że jest tutaj taka ekspozycja – mówi Grzegorz Nowicki (na zdjęciu), który przyszedł z żoną i dziećmi, fot. Jarek Ratajczak

Wiedzy nigdy dość

Do dyspozycji gości byli również pracownicy firm zajmujących się wywozem śmieci we Wrocławiu. Wyjaśniali jak segregować odpady, opowiadali o Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów.

– Przygotowaliśmy konkursy dla dzieci, np. na najładniejszy rysunek czy malowanie słoików. Nie spodziewałam się, że będzie aż tylu uczestników – mówi Alicja Bokało (pierwsza z lewej) z firmy SUEZ Zachód wywożącej we Wrocławiu odpady.

Dzień otwarty PSZOK - program

Galeria

Kliknij na zdjęcie aby powiększyć

Posłuchaj podcastu

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl