Studenci UPWr zbierają pieniądze dla chorej koleżanki

Studenci Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu organizują zbiórkę pieniędzy dla Gosi, studentki III roku ogrodnictwa, u której wykryto jednego z najbardziej złośliwych nowotworów tarczycy – raka rdzeniastego. Koszt wymaganego zabietu to 20-30 tysięcy złotych. Zbiórka potrwa do 9 listopada.


W marcu Gosia miała usunięty jeden płat tarczycy z powodu guza. Okazało się jednak, że problem jest poważniejszy, gdyż dziewczynę zaatakował rak rdzeniasty, czyli jeden z najbardziej złośliwych nowotworów tarczycy. Dalszym leczeniem było usunięcie reszty tarczycy wraz z węzłami chłonnymi po prawej stronie, lecz i ten zabieg nie pomógł.

Teraz studentkę UWPr czeka radioterapia i prawdopodobnie kolejne operacje. Zmiany nowotworowe mogłyby jednak zostać usunięte za pomocą echolasera, ale wyłącznie prywatnie. To koszt rzędu 20-30 tysięcy złotych, które w trakcie specjalnej zbiórki, będą chcieli pozyskać przyjaciele Gosi.

Studentów zbierających środki można spotkać przez cały tydzień (od 5 do 9 listopada) na uczelni. Co więcej, do zbiórki można przyłączyć się także online, wypełniając odpowiedni formularz na stronie fundacji onkologicznej Alivia.

Harmonogram zbiórki:

  • 6.11 – Wydział Medycyny Weterynaryjnej, gmach główny, budynki administracji na dziedzińcu
  • 7.11 – Wydział Przyrodniczo-Technologiczny i budynek Instytutu Inżynierii Rolniczej
  • 8.11 – Wydział Biotechnologii i Nauk o Żywności
  • 9.11 – Wydział Biologii i Hodowli Zwierząt


Zgłoś uwagę