Najważniejsze informacje (kliknij, aby przejść)
Przełom zimy i wiosny to w Uniwersyteckim Inkubatorze Przedsiębiorczości UEW czas technologii finansowych oraz dyskusji z ciekawymi postaciami branży startupowej.
Rekrutacja uczestników Akademii Fintech, do kiedy trwa nabór?
Do 23 marca 2023 roku trwa rekrutacja uczestników Akademii Fintech. inQUBE, wraz z partnerami, zapraszają do udziału w tym wydarzeniu osoby zainteresowane nowoczesnymi rozwiązaniami znajdującymi zastosowanie w świecie finansów.
Pasjonaci branży fintech, podczas dwóch dni warsztatów i prelekcji, będą mieli okazję poszerzyć swoją wiedzą, poznać ciekawych ludzi oraz przedstawić autorski pomysł biznesowy ekspertom rynków finansowego i nowoczesnych technologii.
Udział w Akademi Fintech jest bezpłatny, ale obowiązuje rejestracja. Szczegóły wydarzenia i formularz rekrutacyjny dostępne są na stronie internetowej www.inqube.pl.
Partnerami Akademii Fintech są: Alior Bank, RBL_START, Dolnośląski Fundusz Rozwoju, Związek Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, WeSub, BillTech, DoubleData, Akedemicki Inkubator Przedsiębiorczości Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu.
Kobieca perspektywa na świat startupów i nowoczesnych technologii na śniadaniu networkingowym inQUBE
Marzec to miesiąc kojarzący się z Dniem Kobiet. Dlatego też trzecie w tym roku śniadanie networkingowe inQUBE poświęcone będzie kobiecej perspektywie na świat startupów i nowoczesnych technologii.
Swoimi opiniami w trakcie dyskusji podzielą się m.in. Paulina Muszyńska, Magdalena Surowiec oraz Barbara Mróz – Gorgoń.
Spotkanie odbędzie się w środę 23. marca, w siedzibie inQUBE, przy ulicy Wielkiej 67 we Wrocławiu. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.
inQUBE podcast – rozmowy o startupach
Najnowszy odcinek „inQUBE Podcast – rozmowy o startupach” poświęcony będzie digitalizacji branży tatuażu. Mateusz Łagowski opowie Arturowi Ciachowskiemu o historii INKsearch, platformy, za pośrednictwem której w 2022 roku zarezerwowano ponad 250.000 wizyt w studiach tatuażu na terenie Europy i Stanów Zjednoczonych.
Podcast dostępny jest w Spotify oraz na kanale inQUBE na YouTube.
W dotychczasowych odcinkach przedstawiciele branży startupowej oraz środowiska akademickiego rozmawiali o biznesowym potencjale Wrocławia, poruszali temat crowdfundingu oraz dyskutowali o impact investingu i społecznej funkcji biznesu.
Co robi inQUBE we Wrocławiu?
inQUBE to Uniwersytecki Inkubator Przedsiębiorczości, utworzony w celu wspierania aspiracji biznesowych studentów, absolwentów, pracowników naukowych oraz początkujących przedsiębiorców z branży ICT.
Z wrocławskim Inkubatorem współpracuje zespół ekspertów z różnych dziedzin. To zarówno naukowcy, jak i praktycy biznesu, którzy wspierają merytorycznie osoby planujące oraz rozwijające swoją działalność gospodarczą.
inQUBE to także nowoczesna przestrzeń, stanowiąca część kampusu największej ekonomicznej uczelni na Dolnym Śląsku.