wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

29°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 12:25

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Wrocławski fundusz venture capital zainwestował w amerykańskiego dentystę na abonament

Notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych fundusz venture capital Unfold.vc zainwestował w nowojorski startup tworzący sieć klinik dentystycznych połączonych z innowacyjnym, subskrypcyjnym modelem sprzedaży. Poszerzył tym samym swój portfel inwestycyjny o kolejną firmę z branży medycznej.

Reklama

Wrocławski fundusz Unfold.vc zainwestował w Wally Health z siedzibą w Nowym Jorku, który pozyskał od inwestorów łącznie 3 mln dolarów. Zdobyte środki startup przeznaczy m.in. na rozwój nowoczesnych gabinetów, które uzupełnią opiekę w trybie online, a także na wzmocnienie zespołu wykwalifikowanych lekarzy i specjalistów.

W planach rewolucja w stomatologii

Misją amerykańskiego Wally Health jest zrewolucjonizowanie stomatologii poprzez łączenie innowacyjnych klinik dentystycznych z modelem subskrypcyjnym.  

Misją naszego funduszu jest wspieranie liderów zmian, a Wally Health należy do grona game changerów. To inwestycja, na którą wpływ miało wiele czynników, które są wręcz wypisane w podręcznikach o Venture Capital. Założyciele z doświadczeniem, spółka rosnąca kilkadziesiąt procent miesiąc do miesiąca, olbrzymi rynek stomatologiczny w Stanach Zjednoczonych, a do tego realny problem związany z wieloma patologiami sektora zdrowotnego w USA. Nieco uśpiony tam segment dentystyczny potrzebuje innowacji. Rozwiązanie startupu uzupełnia lukę rynkową, oferując Amerykanom nową jakość leczenia. Dlatego zdecydowaliśmy się zainwestować właśnie w tę spółkę.
Rafał Sobczak, partner zarządzający w Unfold.vc

Kolejna spółka z branży medycznej

Wally Health oferuje dostępne w trybie 24/7, korzystne cenowo, kompleksowe usługi stomatologiczne w modelu subskrypcyjnym. Startup powstał w 2020 roku. Zdobyty kapitał spółka przeznaczy na rozwój sieci nowoczesnych klinik dentystycznych oraz wzmocnienie kadry, zarówno lekarzy dentystów jak i higienistek.

Wrocławski fundusz Unfold.vc, skoncentrowany jest na finansowym wspieraniu projektów technologicznych o dużym potencjale wzrostu. W swoim portfolio ma projekty z sektorów medtech, biotech, martech, foodtech czy spółki gamingowe.

Wally Health to kolejny startup z branży medycznej w portfelu wrocławskiego funduszu. Są w nim również Infermedica, Intelliseq czy neurocare group.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl