wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

15°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 05:20

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Endava napędza cyfrową transformację na świecie. Otworzyli centrum biznesowe we Wrocławiu [PRACA]
Na zdjęciu widać grupę kobiet i mężczyzn na otwarciu biura spółki Endava we Wrocławiu Endava
Na zdjęciu widać grupę kobiet i mężczyzn na otwarciu biura spółki Endava we Wrocławiu

Endava, brytyjska firma IT, napędza cyfrową transformację na całym świecie – teraz także z pomocą wrocławskich specjalistów. Firma utworzyła cztery nowe centra biznesowe w Polsce. W biurach we Wrocławiu, Gdańsku, Łodzi i Warszawie specjaliści Endavy mogą pracować dla klientów z całego świata.

Reklama

Endava zakres działalności i klienci dla których pracują

Endava działa w 64 miastach, w 27 krajach, świadcząc usługi eksperckie na rzecz ponad 700 klientów. Wśród nich są takie światowe marki jak Pollinate, Volkswagen, Hellenic Bank i Santander Group.

Polska jest jedną z największych i najbardziej dynamicznie rozwijających się gospodarek w Unii Europejskiej. Z tego względu już od pewnego czasu była na radarze Endavy. Polscy specjaliści IT są doceniani na całym świecie. Nic dziwnego - zaczynają programować już od najmłodszych lat i cały czas pozostają na bieżąco z najnowszymi trendami technologicznymi. To tylko jeden z przejawów proaktywnych postaw, które wykazują programiści znad Wisły. Krótko mówiąc - w Polsce znaleźliśmy wszystkie wartości, z którymi utożsamiamy się w Endavie
Remi Savu, Regional Manager, Endava.

Endava, brytyjska firma IT otworzyła centrum biznesowe we Wrocławiu. Co tam robią?

W ciągu roku Endava utworzyła w Polsce cztery biura. Pierwszym polskim miastem, w którym firma rozpoczęła swoją działalność, był Gdańsk a później Łódź i Warszawa. W lutym 2023 r. otwarto nowe biuro we Wrocławiu.

Obecnie nasz zakres prac nie ogranicza się tylko do zadań czysto informatycznych. Naszym klientom proponujemy najwyższej klasy rozwiązania, na których mogą oprzeć cyfrową transformację swoich firm. Wykorzystujemy nowoczesny stack technologiczny, m.in. główne platformy chmurowe (tj. AWS, Azure, GCP), technologie inżynierii danych i AI. Co więcej, oprócz doskonałości technicznej naszych zespołów, zapewniamy również silną wiedzę ekspercką z wielu branż
Paweł Jankowski, Delivery Unit Manager, Endava Polska.

We wszystkich czterech nowych biurach Endavy obowiązuje model pracy hybrydowej, który obejmuje pracowników firmy z całego świata.

Endava szuka pracowników i buduje lokalne społeczności technologiczne

We Wrocławiu i w Polsce Endava chce podążać śladami kilku innych krajów regionu, takich jak Rumunia, Bułgaria czy Mołdawia, gdzie marka jest już rozpoznawalna jako pracodawca pierwszego wyboru.

Docelowo firma chce wspierać także budowanie lokalnych społeczności technologicznych, m.in. poprzez tworzenie platform do interakcji i wymiany doświadczeń między specjalistami z branży. Przykładem jest autorski cykl meetupów Connect.IT, który w tym roku zawitał również do Polski.

– Aby osiągnąć nasze cele w Polsce, zaczęliśmy od budowy konkretnych, solidnych fundamentów. Ich głównym elementem była przemyślana strategia lokalizacji. Każde z czterech miast, które wybraliśmy, jest nie tylko świetnym miejscem do życia, ale daje również dostęp do grona specjalistów z różnorodnymi, dopełniającymi się wzajemnie kompetencjami – podkreśla Marta Lyczmańska, Delivery Unit Manager, Endava Polska.

Na pytanie o plany na przyszłość, firma odpowiada tak: – Wysoka dynamika rozwoju Endavy sprawia, że w najbliższej przyszłości przewidywane jest otwieranie kolejnych biur oraz uruchamianie nowych procesów rekrutacyjnych.

W 2022 roku firma urosła o prawie połowę (46,7%) w porównaniu do poprzedniego roku, odnotowując przychody na poziomie 654,8 mln GBP. Ponad połowa z nich została wygenerowana przez współpracę z partnerami świadczącymi usługi płatnicze i finansowe (51%). Drugą główną grupą klientów Endavy są marki zajmujące się technologią, mediami oraz telekomunikacją (25%). Spółka notowana jest na nowojorskiej giełdzie papierów wartościowych.

Co robi spółka Endava?

Endava wykorzystuje technologie nowej generacji. Umożliwia wielodyscyplinarnym zespołom – łączenie strategii produktowych i technologicznych, wdrażanie inteligentnych funkcji oraz światowej klasy rozwiązań inżynieryjnych. Celem jest wsparcie klientów w przemianie w cyfrowe przedsiębiorstwa zorientowane na doświadczenia użytkowników. Pomagają firmom od momentu powstawania pomysłów do wdrożenia i rozwoju produktów, platform lub rozwiązań.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl