wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

16°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: umiarkowana

Dane z godz. 02:40

wroclaw.pl strona główna

Reklama

  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Forum Cyberbezpieczeństwa we Wrocławiu: ochrona danych, wirtualna rzeczywistość i cyberataki [DATA, ZAPISY, PROGRAM]

Wzmacniaj swoją firmy w zakresie systemów bezpieczeństwa sieciowego i odkryj nowoczesne technologie na Forum Cyberbezpieczeństwa we Wrocławiu. Tegoroczna edycja poświęcona będzie wirtualnej rzeczywistości w budowaniu zdolności służących ochronie danych oraz większej świadomości z zakresu cyberbezpieczeństwa. Wydarzenie jest bezpłatne, ale obowiązuje rejestracja, bo liczba miejsc jest ograniczona.

Reklama

Wrocław to jedno z najważniejszych centrów technologiczno-biznesowych w Polsce, które przyciąga innowacyjne firmy oraz specjalistów z branży IT z całego kraju. Dzięki temu miasto jest idealnym miejscem do organizacji wydarzeń związanych z tematyką cyberbezpieczeństwa.

Forum Cyberbezpieczeństwa jest idealne dla osób zajmujących się bezpieczeństwem IT, specjalistów ds. cyberbezpieczeństwa, administratorów sieci i menedżerów, a także dla wszystkich osób, które chcą zapewnić swoim kadrom bezpieczne funkcjonowanie w cyberprzestrzeni.

Kiedy i gdzie będzie Forum Cyberbezpieczeństwa we Wrocławiu i kto weźmie udział?

14 kwietnia 2023 roku w godzinach 9:00-16:00 na pierwszym piętrze hotelu Ibis Styles Wrocław Centrum, blisko Dworca Głównego PKP, dwie firmy – Giant Lazer jako producent interaktywnych oraz edukacyjnych aplikacji VR / AR i Sun Capital sp. z o.o. jako firma informatyczna specjalizująca się w szkoleniach z zakresu ochrony danych – będą gospodarzami Forum Cyberbezpieczeństwa.

Co w programie Forum Cyberbezpieczeństwa?

Forum Cyberbezpieczeństwa zapowiada się być jednym z ważniejszych wydarzeń na mapie branży IT w Polsce, które pozwala na spotkanie oraz wymianę doświadczeń między specjalistami, naukowcami i przedstawicielami biznesu.

Podczas wydarzenia eksperci z różnych części kraju zaprezentują swoją wiedzę i doświadczenie w zakresie nowych technologii służących budowaniu systemu cyberbezpieczeństwa. Organizatorzy zachęcają do udziału nawet osoby z podstawową lub znikomą wiedzą na ten temat, gdyż forum stanowi okazję do zdobycia nowych umiejętności i poznania ekspertów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa.

Tegoroczna edycja ma na celu zwrócenie uwagi na rolę wirtualnej rzeczywistości w budowaniu zdolności służących ochronie danych oraz większej świadomości z zakresu cyberbezpieczeństwa.

Forum Cyberbezpieczeństwa: zapisy, rejestracja, konkursy

Aby wziąć udział w Forum Cyberbezpieczeństwa, należy wcześniej wypełnić formularz uczestnictwa, aby w II etapie rejestracji otrzymać dostęp do wygenerowania darmowego biletu (liczba miejsc jest ograniczona).

Formularz uczestnictwa znajdą Państwo w linku: Event - Forum Cyberbezpieczeństwa - Sun Capital.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, a każdy uczestnik będzie miał okazję poza prelekcjami i warsztatami wziąć udział w konkursach z cennymi nagrodami oraz skorzystać z poczęstunku.

Program Forum Cyberbezpieczeństwa we Wrocławiu: prelekcje, prezentacje, dyskusje i warsztaty

Podczas Forum Cyberbezpieczeństwa, uczestnicy będą mieli szansę wziąć udział w prezentacjach, panelach dyskusyjnych oraz warsztatach, dzięki którym zdobędą wiedzę na temat najnowszych technik ochrony danych, wirtualnej rzeczywistości oraz sposobów na zapobieganie cyberatakom.

  • Pomiędzy prelekcjami sponsorzy (HTC VIVE, Eaton, QNAP, MailStore, Cypherdog, IceWarp, Volvo, Komsa), a także uczestnicy będą mieli szansę dyskutować o najnowszych trendach i zagrożeniach w dziedzinie bezpieczeństwa sieciowego.
  • Prelegenci podzielą się swoimi spostrzeżeniami na temat zabezpieczenia danych w branży Automotive (prelekcja Dawida Pikuły, Senior Solution Engineer z Volvo).
  • Zaprezentują także sposoby na zabezpieczenie poczty e-mail (prelekcje przedstawicieli firm Ice Warp, MailStore i Cypherdog) oraz opowiedzą o wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości w biznesie i zastosowaniu nowoczesnych szkoleń dla pracowników z zakresu cyberbezpieczeństwa (prelekcje przedstawicieli firm Giant Lazer i Sun Capital).

Ponadto, będzie można wysłuchać prezentacji na temat dylematu jaki stoi obecnie przed większością firm – czy zainwestować we własny SOC czy też skorzystać z usługi MDR świadczonej przez zewnętrznych vendorów. Będzie to idealna okazja do nawiązania nowych kontaktów, wymiany wiedzy i doświadczeń oraz uzyskania cennych wskazówek, które pomogą w budowaniu skutecznego systemu cyberbezpieczeństwa.

Na forum najnowsze rozwiązania technologiczne w zakresie cyberbezpieczeństwa

Forum Cyberbezpieczeństwa to także okazja do zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technologicznymi, dzięki czemu uczestnicy będą mieli możliwość nauczenia się, jak wykorzystać VR (virtual reality) do budowania skutecznego systemu cyberbezpieczeństwa.

  • Wirtualna rzeczywistość to jedna z ciekawszych technologii, która ma coraz większe zastosowanie w różnych dziedzinach życia.
  • Istotnym elementem wydarzenia będzie także zaprezentowanie produktu, jakim jest Company (Un)Hacked. To skuteczny kurs zaprojektowany w wirtualnej rzeczywistości, który zwiększa świadomość pracowników firmy na temat cyberbezpieczeństwa poprzez wciągającą rozgrywkę.

Wraz z Company (Un)Hacked firmy będą miały w końcu realnie większe szanse na to, aby nie dopuścić do ogromnych strat wynikających z ataków hakerów, bo odpowiednio przeszkolony pracownik, to bezpieczna firma. A jak okazuje się według badań – aż 50% ataków zaczyna się od pracownika.

Źródło: materiały organizatorów

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama

Powrót na portal wroclaw.pl