wroclaw.pl Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu
Pogoda we Wrocławiu temperatura powietrza wynosi 6°C
Link do portalu wroclaw.pl
Aby wyświetlić zawartość strony, zaakceptuj pliki cookie
Reklama
Gmina Wrocław oferuje ulgi i zwolnienia z podatku od nieruchomości. Pexels
Gmina Wrocław oferuje ulgi i zwolnienia z podatku od nieruchomości.

Gmina Wrocław oferuje ulgi i zwolnienia z podatku od nieruchomości. Pakiet pomocy przeznaczony jest dla przedsiębiorców realizujących nowe inwestycje oraz rozpoczynających działalność gospodarczą.

Reklama

Uruchamiając własny biznes, mamy obowiązek zarejestrować się jako podatnik i posiadać numer identyfikacji podatkowej (NIP). Decyzje o tym, jak będziemy prowadzić księgowość w firmie, warto podjąć przed wypełnieniem wniosku CEIDG-1, w którym należy podać dane podmiotu prowadzącego jego dokumentację rachunkową. Można zadeklarować samodzielne prowadzenie księgowości, można też wskazać, że dokumentację rachunkową prowadzić będzie wybrane biuro rachunkowe (w takiej sytuacji wpisujemy na wniosku firmę i jej NIP). Jeśli zmienimy zdanie, mamy obowiązek zgłosić ten fakt w ciągu 7 dni od daty zaistnienia zmiany (np. podpisania umowy z biurem rachunkowym), za pośrednictwem wniosku CEIDG-1.

UWAGA! Osoba fizyczna, która posiada NIP, nie musi starać się o nadanie nowego numeru w związku z rozpoczynaną indywidualną działalnością gospodarczą. Jej osobisty NIP staje się „NIP-em firmy”.

Inaczej jest w przypadku spółki cywilnej, której musi być nadany NIP, odrębny od NIP-ów wspólników. Nadanie numeru NIP jest bezpłatne. Sprawę załatwia się w urzędzie skarbowym właściwym dla siedziby spółki.

Czytaj więcej

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl Logo wroclaw.pl