wroclaw.pl strona główna Przedsiębiorcy i biznes we Wrocławiu Przedsiębiorczy Wrocław - strona główna

Infolinia 71 777 7777

12°C Pogoda we Wrocławiu
Ikona powietrza

Jakość powietrza: dobra

Dane z godz. 08:00

wroclaw.pl strona główna
Reklama
  1. wroclaw.pl
  2. Przedsiębiorczy Wrocław
  3. Aktualności
  4. Potężny Industrial Bank of Korea otworzył się w jednym z najwyższych budynków w Polsce

Industrial Bank of Korea oficjalnie otworzył się w Sky Tower. To jedno z najważniejszych wydarzeń w stosunkach polsko-koreańskich w tym roku. Zobacz, co będą robić i dlaczego wybrali Wrocław.

Reklama

Toast i przecięcie wstęgi – tak we wtorek 16 maja br. we Wrocławiu oficjalnie otwarto polskie przedstawicielstwo Industrial Bank of Korea (IBK). Uroczystość zorganizowano na Zamku Topacz, ale bank IBK mieści się w Sky Tower we Wrocławiu. 

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Ambasador Republiki Korei w Polsce, władze Industrial Bank of Korea, przedstawiciele – polskiego rządu, Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu, władz samorządowych Wrocławia i regionu oraz organizacji polsko-koreańskich. Zdjęcia z uroczystości zobaczcie w galerii:

Korea stawia na Wrocław! W Sky Tower jest potężny Industrial Bank of Korea.

Otwarcie Industrial Bank of Korea we Wrocławiu to jedno z najważniejszych wydarzeń w stosunkach polsko-koreańskich w tym roku, a przygotowania do tej inwestycji trwały od 2016 r. O planach IBK pisaliśmy już na wroclaw.pl. 

Polska i Korea, pomimo dzielącej nas odległości, są dla siebie niezwykle ważnymi partnerami. Mimo globalnego kryzysu gospodarczego, wymiana handlowa między Koreą a Polską szybko rośnie. Wyniosła około 8,95 miliarda dolarów w 2022 roku, co jest największym dotychczasowym rekordem
Hoonmin Lim, Ambasador Republiki Korei w Polsce

Dlaczego Industrial Bank of Korea wybrał Wrocław?

Industrial Bank of Korea wybrał Wrocław, bo jak podkreślają Koreańczycy miasto jest największym centrum przemysłowym i logistycznym w południowej Polsce. Dla Industrial Bank of Korea ważne jest, że Wrocław to nowy hub do produkcji baterii do pojazdów elektrycznych w Europie i są tutaj koreańskie firmy takie jak LG Energy Solution i SK Innovation.

Wrocław jest miejscem inwestycji największych firm koreańskich, ale wraz nimi inwestują tutaj nasze małe i średnie przedsiębiorstwa i to jest jeden z najważniejszych powodów, dla których wybraliśmy Wrocław. Ważne było dla nas także położenie miasta w centrum Europy, bo to oznacza duży potencjał dla dalszego rozwoju
Kim Seong-Tae prezes i dyrektor IBK.

Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia podkreśla, że otwarcie Industrial Bank of Korea we Wrocławiu to nie przypadek. Wrocław ma trzy dekady doświadczeń z koreańskimi inwestycjami.

Wrocław ma miasta partnerskie w Korei i relacje z ponad czterdziestoma koreańskimi firmami, które u nas się rozwijają, a w aglomeracji wrocławskiej mieszka i pracuje kilka tysięcy Koreańczyków. Otwarcie Industrial Bank of Korea cieszy szczególnie, bo oni specjalizują się w obsłudze małej i średniej przedsiębiorczości. Liczymy, że skorzystają na tym wrocławskie i dolnośląskie firmy. To, że Industrial Bank of Korea będzie w Sky Tower, najwyższym budynku we Wrocławiu, jest symboliczne. Mam nadzieje, że także ich ambicje, cele i sukcesy będą tak samo wysokie
Jakub Mazur, wiceprezydent Wrocławia

Co robi Industrial Bank of Korea?

IBK specjalizuje się w obsłudze małych i średnich firm koreańskich w ich wejściu na rynki europejskie – ale Kim Seong-Tae podkreśla, że bank będzie także współpracował z polskimi przedsiębiorcami.

– Historia naszego banku sięga sześćdziesięciu lat. W skali międzynarodowej jesteśmy wyjątkowym bankiem, bo specjalizujemy się w usługach finansowych dla małych i średnich firm. Pomagamy im w rozwoju i wraz z nimi się rozwojami. Będziemy chcieli skierować nasze usługi także do polskich przedsiębiorców – dodaje Kim Seong-Tae prezes i dyrektor IBK.

Wrocław na liście największych koreańskich inwestycji w Europie

Wrocław i aglomeracja wrocławska od lat ma silne biznesowe związki z Koreą Południową za sprawą inwestycji LG Energy Solution Wrocław. Przypomnijmy, że 13 kwietnia br. podpisano umowę partnerską Wrocławia z Cheongju. Z tego miasta wywodzi się koncern LG Energy Solution Wrocław.

Co roku z podwrocławskiej fabryki LG Energy Solution wyjeżdżają baterie do około 700 tysięcy samochodów elektrycznych. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będzie ich nawet milion rocznie.

W kwietniu 2023 r. pisaliśmy na wroclaw.pl, że największa południowokoreańska firma logistyczna, otworzyła biuro regionalne we Wrocławiu.

Koreańskie banki we Wrocławiu: Industrial Bank of Korea i Shinhan Bank Europe GmbH

Industrial Bank of Korea to kolejny koreański bank, który inwestuje we Wrocławiu. W 2014 roku pisaliśmy na wwroclaw.pl o otwarciu w biurowcu Racławicka Center przy ul. Skarbowców – Shinhan Bank Europe GmbH. Był to trzeci europejski oddział tego banku po Londynie i Frankforcie.

Bądź na bieżąco z Wrocławiem!

Kliknij „obserwuj”, aby wiedzieć, co dzieje się we Wrocławiu. Najciekawsze wiadomości z www.wroclaw.pl znajdziesz w Google News!

Reklama
Powrót na portal wroclaw.pl Wróć na portal wroclaw.pl